جابجایی ۳ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۴۱۴ مسافر از پایانه تبریز

تبریز - ایرنا - مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری تبریز گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی، ۳ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۴۱۴ مسافر از پایانه های شهرداری تبریز به مقصدهای مختلف مسافرت کرده‌اند، گفت: بیشترین سفرهای درون استانی به مقصد اهر انجام شده است.

حسین عادلی سعدآباد، دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این مسافران در قالب ۲۷۷ هزار و ۵۱۴ سرویس مسافر جابجا شده اند، افزود: آمار مسافران خروجی از پایانه های مسافربری شهرداری نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ حدود ۲ درصد و در تعداد سرویس حدود یک درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: در این مدت به طور میانگین روزانه ۱۰ هزار و ۸۸۰ مسافر و ۹۰۷ سرویس انجام شده است در حالی که در مدت مشابه سال ۹۷ میانگین مسافر ۱۰ هزار و ۶۲۷ و میانگین سرویس دهی ۸۹۷ بود.

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز گفت: تعداد مسافران درون استانی در ۱۰ ماه سال جاری یک میلیون و ۶۹۱ هزار و ۷ نفر با تعداد ۱۳۸ هزار و ۱۵۶ سرویس و میانگین روزانه ۵ هزار و ۵۲۶ مسافر و تعداد مسافران برون استانی یک میلیون و ۶۳۸ هزار و ۴۰۷ نفر با تعداد ۱۰۹ هزار و ۳۵۸ سرویس و میانگین روزانه ۵ هزار و ۳۵۴ مسافر است.

عادلی سعدآباد، ادامه داد: تهران با ۴۶۷ هزار و ۵۳۳ مسافر و ۲۲ هزار و ۳۴۵ سرویس با میانگین روزانه یک هزار و ۵۲۸ مسافر پرترددترین شهر برون استانی برای مسافران پایانه های تبریز بود و شهرهای ارومیه، اردبیل، خوی و میاندوآب در رده های بعدی قرار دارند.

وی یادآوری کرد: شهرستان اهر با ۲۷۹ هزار و ۸۳۹ مسافر و ۲۵ هزار و ۵۹۹ سرویس با میانگین روزانه ۹۱۵ مسافر پرترددترین شهر درون استانی برای مسافران پایانه های تبریز محسوب می شود و شهرستان های مراغه، مرند، آذرشهر و بناب نیز در رتبه های بعدی هستند.

عادلی سعدآباد، افزود: در این مدت بیشترین میزان تردد از پایانه های شهرداری تبریز در ماه تیر با ۳۸۱ هزار و ۱۸۹ مسافر و ۲۷ هزار و ۲۲۴ سرویس انجام شده است.

پایانه مسافربری مرکزی تبریز بزرگ‌ترین و مهمترین پایانه مسافربری غرب ایران است که در جنوب این شهر و در حاشیه آزادراه شهید کسایی واقع شده است.

مطالعه و طراحی پروژه احداث ترمینال جدید تبریز در سال ۱۳۶۶ و با در نظر گرفتن فضایی به وسعت ۳۰ هکتار آغاز شده و ۲ سال طول کشید.

این پروژه در سال ۶۸ وارد مرحله عملیاتی شد و در سال ۷۴ مرحله اول آن در ۲۲ هکتار به پایان رسید و عملیات اجرایی مرحله دوم پروژه در سال ۹۱ و در فضایی به وسعت ۷٬۵ هکتار شروع شده و در ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ به صورت رسمی افتتاح شد.

برای اجرای این پروژه از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۴ حدود ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =