۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۱
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 83678816
۰ نفر

برچسب‌ها

 چهره ایران در کرمان به نمایش درآمد

تهران- ایرنا- نمایشگاه منتخب آثار هفتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران در موزه هنرهای صنعتی کرمان افتتاح شد.

منتخبی از آثار دوره هفتم با عنوان چهره ایران شامل ۱۱۴ اثر از انجمن عکاسان ایران، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، انجمن عکاسی میراث فرهنگی، انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران، انجمن عکاسان خانه تئاتر ایران، انجمن عکاسان سینمای ایران و بخش دانشجویی شکل گرفته است که به مدت ۱۰ روز در موزه هنرهای صنعتی کرمان نمایش داده می شود.

حسن غفاری، خزانه دار انجمن عکاسان ایران که در افتتاحیه این نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر کرمان حضور داشت، گفت: این نمایشگاه در راستای تفاهمی که انجمن عکاسان ایران با اداره کل هنرهای تجسمی برای برگزاری نمایشگاه ۱۰ روز با عکاسان در استان ها داشت و به منظور توجه به ارتقای عکاسی در استان ها برگزار شد.

وی افزود: این نمایشگاه آغازی برای فعالیت های استانی انجمن عکاسان ایران است، البته پیش از این هم انجمن برنامه هایی دراستان ها داشته است اما این نمایشگاه مقدمه ای برای حرکت جدی در استان هاست. یکی از اهداف انجمن عکاسان ایران برقراری ارتباط با عکاسان و اعضای شهرستان ها است.

وی افزود: بر همین اساس همواره تلاش شده است تا امکانی برای نمایش آثار نمایشگاه های مختلف انجمن در شهرهای گوناگون ایجاد شود. در این نمایشگاه هم اعضای انجمن عکاسان ایران که اهل کرمان هستند، اعضای انجمن عکاسان کرمان و عکاسان استان حضور داشتند.

شورای هنری هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران با هدف پشتیبانی از جریان‌های هنری عکاسی نسل جوان و با رویکرد حرکت به سمت برگزاری نمایشگاه‌های اندیشمند و ایده محور با برگزاری جلسات و نشست‌هایی و بررسی آثار جمع‌آوری‌شده، آثار نهایی را برای هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران انتخاب کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =