تبلیغات غیرمجاز انتخاباتی از سطح شهر سنندج جمع آوری شد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از جمع آوری تبلیغات غیرمجازکاندیدادهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از سطح شهر با حکم مراجع قضایی خبر داد.

شرمین شریفی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال ۳۰ نقطه از سطح شهر جهت تبلیغات کاندیداها در نظرگرفته شد و با نصب داربست و بنر امکان تبلیغ مناسب در اختیار همه کاندیداها قرار گرفت.

وی افزود: کاندیداها فقط مجاز هستند در نقاطی که این سازمان در سطح شهر به استناد ماده ۵۲ قانون تبلیغات مجلس شورای اسلامی تعیین کرده، نسبت به تبلیغات خود اقدام کنند در غیر این صورت  تبلیغات آنها جمع آوری خواهد شد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج یادآور شد: با سپری شدن چند روز از تبلیغات کاندیداها، برخی از هوادران با نصب پوستر و شعارنویسی در معابر اصلی چهره بسیار زشتی در سطح شهر بوجود آوردند که این سازمان با استناد مواد ۲۹ تا ۵۹ قوانین و مقررات انتخابات و براساس حکم مراجع قضایی بنر، پوستر و پلاکاردهای غیرمجازدر سطح شهر را جمع آوری کرد.

شریفی با بیان اینکه چندین اکیپ در سطح شهر بصورت شبانه روزی در این ایام نسبت به جمع آوری تبلیغات غیر مجاز اقدام می‌کنند،  از هواداران کاندیداهای انتخاباتی خواست برای برگزاری سالم، پرشور و باشکوه انتخابات تعامل لازم را با عوامل اجرایی این سازمان داشته باشند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.

جمعه دوم اسفند ماه مردم استان کردستان همزمان با سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رای نماینده خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =