استاندار ایلام: گره‌گشایی بسیاری از مشکلات به جسارت و خلاقیت مدیر بستگی دارد

ایلام- ایرنا- استاندار ایلام در دیدار جمعی از اقشار مختلف مردم این استان تاکید کرد: گره‌گشایی بسیاری از مشکلات به جسارت و خلاقیت مدیر بستگی دارد و نباید آنرا فقط به تخصیص اعتبار منوط کرد.

استاندار ایلام عصر دوشنبه میزبان نشستی از جنس مردم بود که در آن اهالی این خطه بی‌واسطه با نماینده عالی دولت در استان و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی ملاقات کردند و مشکلاتشان را در میان گذاشتند تا شاید گره‌ای از کارشان باز شود.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در دیدار جمعی از شهروندان ایلامی با اشاره با بیان اینکه از زمان ورود به این استان بر تشکیل منظم جلسات ملاقات عمومی با مردم تاکید داشته است، اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید زمینه دیدارهای عمومی با مردم را به صورت منظم و مداوم فراهم کنند.

وی افزود: مدیران اجرایی باید از هر فرصتی برای دیدار با مردم برای شنیدن درخواست و رفع مشکلات آنها استفاده کنند، نباید کار مردم بر زمین بماند مشروعیت هر مسوؤلیتی پاسخگویی در مقابل مردم است و در این راستا با حضور مدیران در بین مردم و در دسترس بودن آنان می‌توان این مهم را تحقق بخشد.‌

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه حل مشکلات مردم از جمله وظایف اصلی مسوؤلان است، یادآور شد: این دیدارهای چهره به چهره باید ادامه داشته باشد و در شرایط کنونی کشور مسئولان بیشتر به وضعیت مردم رسیدگی کنند.

سلیمانی‌دشتکی اضافه کرد: در استان برنامه‌های متنوعی برای ارتباط با مردم تعریف شده است از جمله برنامه هفتگی ملاقات عمومی، برنامه ماهانه حضور مسوؤلان در سامانه سامد و همچنین برگزاری میز خدمت در جهت حضور بی واسطه مسوؤلان در بین مردم بصورت فصلی برگزار می‌شود.

وی گفت: سفر به شهرستان‌ها و مناطق محروم استان از دیگر برنامه‌های حضور مسوؤلان در بین مردم است، بسیاری از گره‌ها و مشکلات مردم به جسارت و خلاقیت مدیران بستگی دارد، از این رو مدیران باید احتیاط را کنار بگذارند و جرأت تصمیم‌گیری خود را افزایش دهند.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه فلسفه وجودی همه مسوؤلان خدمت به مردم است، افزود: میزان رضایت مردم از یک مسوؤل بازخورد مناسبی می‌تواند از عملکرد وی باشد و در این زمینه همه ما بایست جوری عمل کنیم که به این هدف مهم نایل شویم.

در برنامه‌های دیدار مردمی استاندار ایلام هر هفته بین ۳۰ تا ۴۰ نفر موفق به طرح خواسته‌ها و مشکلات خود می‌شوند و منتج به پیگیری‌های مستقیم می‌شود که بر اساس برآوردهای های بعمل آمده این برنامه رضایت و اقبال عمومی را در پی داشته است.

بر اساس این گزارش به گفته استاندار ایلام بیشتر خواسته‌های مردمی حول محور اشتغال جوانان، مشکلات مالی و معیشتی، مسائل درمانی، کمک هزینه تحصیلی برای دانش‌آموزان و دانشجویان و برخی موانع اداری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =