رییس اتحادیه علمای مقاومت: تحریم ایران بخاطر حمایت از فلسطین است
ماهر حمود (سمت چپ) و عباس خامه یار (سمت راست)

بیروت - ایرنا - «شیخ ماهر حمود» رئیس «اتحادیه علمای مقاومت لبنان» گفت: تحریم های اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بخاطر مواضع و حمایت تهران از مردم فلسطین است.

وی دوشنبه شب در یک گردهمایی در مرکز فرهنگی امام خمینی (ره) در شهرستان «هرمل» در استان «بقاع» در شرق لبنان افزود: این امر از همان زمانی که امام راحل مجوز اختصاص وجوهات شرعی به مسئله فلسطین را صادر کرد، آغاز شد.

حمود خاطرنشان کرد: اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم و در این جنگ ایران و لبنان و محور مقاومت قرار دارند، اما همانند دیگر جنگ ها در آن پیروز خواهیم شد.

رایزن فرهنگی ایران در لبنان نیز در این گردهمایی گفت: ایران از همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی رسالت دفاع و حمایت از ملت های مستضعف، بدون توجه به هویت مذهبی آنان و به ویژه فلسطین را بر دوش کشید و در این راه جانفشانی بسیار کرد.

«عباس خامه یار» تاکید کرد: فلسطین مسئله اصلی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

وی با یاد آوری پیشرفت ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه اخیر در حوزه های علمی، فناوری و عمرانی افزود: استقلال مردم ایران، هدف دشمنی آمریکایی ها است و ما شاهد این نشانه گیری آنان از همان ابتدای انقلاب اسلامی هستیم.

گردهمایی مرکز فرهنگی امام خمینی (ره) در شهرستان هرمل به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سردار سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» و «ابو  مهدی المهندس» با حضور برخی از شخصیت های سیاسی و دینی محلی و جمعی از علاقه مندان به جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =