پلیس زنجان تمهیدات لازم را برای امنیت انتخابات اندیشیده است

زنجان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: نیروی انتظامی به عنوان متولی نظم و امنیت در جامعه از مدت‌ها قبل تمهیدات لازم را برای برقراری هرچه بهتر امنیت و کمک به برگزاری انتخاباتی سالم اندیشیده است.

سردار رحیم جهانبخش شامگاه دوشنبه در کمیسیون عملیات فرماندهی انتظامی استان در جمع مسئولان انتظامی استان با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: پلیس با بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های خود تلاش می‌کند تا با برقراری امنیت مطلوب، دغدغه مسوؤلان و متولیان امر برگزاری انتخابات را به حداقل برساند و شرایط برای حضور پرشور و حداکثری مردم فراهم شود.

وی با بیان اینکه امید است مردم همچنان با شور و شوق پای صندوق های رای حاضر شوند، اظهار داشت: مردم هرگونه موردی که مربوط به مسائل امنیتی و انتظامی می شود را هرچه سریع‌تر به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند تا اقدامات لازم انجام بگیرد.

سردار جهانبخش، برخورد با تخلفات انتخاباتی به ویژه در ایام تبلیغات نامزدهای انتخاباتی را از جمله ماموریت های پلیس برشمرد و افزود: با هماهنگی و همکاری ستاد برگزاری انتخابات و دستگاه قضایی با هرگونه تخلفات برابر قانون برخورد خواهد شد.

فرمانده انتظامی زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف پلیس در حین برگزاری انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: پلیس با آمادگی ۱۰۰ درصد و با بکارگیری تمامی منابع انسانی و تجهیزات در تامین امنیت کامل برای شهروندان در انتخابات تلاش و سعی خود را دارد تا شرایط مطلوب فراهم شود تا شرکت کنندگان بتوانند در کمال امنیت و آرامش به پای صندوق های رای بیایند و آراِ خود را درون صندوق بیندازند.

سردار جهانبخش افزود: انتخاب اوج بلوغ فکری، شعور سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مردم و نماد مردم سالاری دینی است بنابراین تمامی دستگاه ها باید همکاری و همدلی داشته باشند تا مردم بتوانند در کمال آرامش و با فکری آرام و در محیطی آکنده از وحدت، برادری و امنیت تحقیق خود را انجام داده و در انتخابات دومین نفر نظام نقش داشته باشند و با مشارکت حداکثری خود در جهت امنیت پایدار موثر باشد.

فرمانده انتظامی استان زنجان در ادامه توجه به فراهم کردن زیرساخت­‌ها را از اولویت‌های اصلی قرارگاه جهادی دانست و افزود: توجه به این مهم باید در اولویت قرار گیرد و بطور قطع با تمرکز فرماندهان به این موضوع، به اهداف مورد نظر، خواهیم رسید.

سردار جهانبخش، آموزش را لازمه موفقیت کارکنان در انجام ماموریت‌ها برشمرد و اظهار داشت: اساسی‌ترین کار در نیروی انتظامی، آموزش است و ارتقای سطح دانش کارکنان و مشارکت مردم در تولید امنیت پایدار مهمترین اهداف قرارگاه جهادی آموزش است.

وی با بیان اینکه مسوؤلیت آموزش نیروها و کارکنان برعهده فرماندهان و مسوؤلان است، تاکید کرد: ایجاد انگیزه و ترغیب در بین کارکنان در بحث آموزش می‌تواند در یادگیری و به‌کارگیری آموخته‌ها اثرگذار باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =