۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۴
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83678722
۰ نفر

برچسب‌ها

هزینه ساخت مدارس خیرساز در کشور ۲۱ درصد کاهش می یابد

کرج - ایرنا - عضو هیات مدیره و رییس کمیسیون اقتصادی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: هزینه ساخت مدارس خیرساز با اجرای برنامه های ویژه در کشور ۲۱ درصد کاهش می یابد.

دکتر محمد رضا اسپرورین روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج اظهارداشت: این کاهش در پی مذاکره کمیسیون امور اقتصادی جامعه خیرین مدرسه ساز با شرکت های مختلف تامین کننده مصالح ساختمانی برای کاهش هزینه ساخت مدارس محقق می شود.

کاهش هزینه های ساخت مدارس خیر ساز در کشور موجب افزایش ساخت کلاس های درس در مناطق کم برخوردار کشور خواهد شد.

 به منظوربرنامه ریزی و تقویت برنامه های جامعه خیرین مدرسه ساز در کشور، پنج کمیسیون  شامل کمیسیون امور استان ها، امور اجتماعی ،امور زنان ، امور نظارت و قوانین وامور اقتصادی دراین مجموعه فعال شده است.

وی بیان داشت: سرانه فضای آموزشی در برخی از استان ها به خصوص درالبرز نامناسب است به گونه ای که این استان پایین ترین سرانه آموزشی را در کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه البرز بالاترین نرخ مهاجرت پذیری کشور را دارد، اضافه کرد: باید با همکاری همه دستگاه ها، متناسب با افزایش ساخت و ساز مسکن، سرانه های آموزشی نیز در این استان افزایش پیدا کند تا تعادل خوبی ایجاد شود.

دکتر اسپرورین عنوان کرد: سامانه جامع خیرین مدرسه ساز کشوری نیز با هدف شفاف سازی مبالغ هزینه شده خیرین راه اندازی شده است تا خیرین نیک اندیش با پیگیری های شخصی اقدامات خیر خواهانه خود را در بخش مدرسه سازی و تامین تجهیزات مدارس به سرانجام برسانند.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز درادامه به کلنگ زنی دو مدرسه ۱۲ کلاسه  خیرساز درمسکن مهر و روستای حاجی بیگ نظرآباد پرداخت و افزود: تا سال تحصیلی آینده ۱۵۰ کلاس درس به فضای آموزشی این شهرستان اضافه می شود.

نظرآباد در زمان حاضر ۳۱هزار و ۵۸۶ دانش آموز دارد و تنها شهرستان استان که مجموع دانش آموزان روستایی آن  بیشتراز دانش آموزان شهری است.

وی تاکید کرد: یکی از بزرگترین مشکلات استان البرز کمبود فضای آموزشی است که امیدواریم با همکاری مسئولان دستگاه های اجرایی ذیربط برنامه ریزی مناسبی برای ساخت و تامین فضای آموزشی در این استان فراهم آید.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =