۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۰
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83678718
۰ نفر

برچسب‌ها

نام نویسی اعتکاف دانش آموزی در البرز آغاز شد

کرج – ایرنا- مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان البرز اعلام کرد: نام نویسی اعتکاف دانش آموزان با شعار « سه روز برای دلم، سه روز برای خدا» در مدارس این استان آغاز شد.

مجتبی فریدونی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: نام نویسی از دانش آموزان برای شرکت درآیین معنوی اعتکاف تا دوازدهم اسفند ماه سال جاری در مدارس البرزادامه دارد.

 در این طرح معنوی، دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم دختر و پسر که به سن بلوغ رسیده‌اند، می توانند همراه با مدارک شناسایی و رضایت‌نامه کتبی از والدین به مسئول انجمن مدرسه و مربیان اتحادیه در مدارس نواحی و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش البرز مراجعه و ثبت نام کنند.

وی هزینه ثبت نام هر دانش آموز برای شرکت در این آیین معنوی را ۵۰ هزار تومان ذکر کرد.

 برای ثبت نام از دانش آموزان دختر و پسر به ترتیب شماره های ۰۹۱۹۷۸۸۳۰۰۱ و۰۹۳۹۲۹۴۸۴۳۲ نیز اختصاص یافته است.

مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان البرز ادامه داد: دانش آموزان البرز در روزهای ۱۸ ، ۱۹ و ۲۰ اسفند ماه در مساجد این استان معتکف می شوند.

وی تشکیل حلقه‌های معرفتی و بصیرتی با حضور دانش‌آموزان و مربیان، محافل انس با قرآن، ارائه الگوهای خودسازی و خودشناسی از دیدگاه بزرگان، مراسم دعا و مناجات را از جمله برنامه‌های آیین معنوی اعتکاف دانش آموزی در البرزعنوان کرد.

 فریدونی با اشاره به اهمیت اعتکاف در دین مبین اسلام، تصریح کرد: نهادینه سازی ، ترویج فرهنگ اعتکاف و نزدیک شدن آنان به خداوند متعال، از اهداف برگزاری این آیین معنوی دربین دانش آموزان البرزاست.

وی تاکید کرد: مجموعه عباداتی که درآیین معنوی اعتکاف گنجانده شده به ویژه انس با قرآن و مناجات، جهاد با نفس و برپایی نماز جماعت، اعتکاف را به یک عبادت ممتاز تبدیل کرده است.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =