۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83678608
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر ایران در کپنهاگ استوار نامه خود را تقدیم ملکه دانمارک کرد

تهران- ایرنا- افسانه نادی پور سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ روز دوشنبه در اولین روز کاری خود پس از ورود به دانمارک با "مارگرت دوم" ملکه این کشور دیدار و استوار نامه را تقدیم وی کرد.  

نادی پور پیش از این دیدار با "مایکل زیلمر جانز" مدیرکل تشریفات وزارت امورخارجه دانمارک دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تقدیم کرد.  

سفیر کشورمان در دیدار با ملکه دانمارک اولویت برنامه کاری خود را توسعه روابط سیاسی میان دو کشور، تسهیل امور مربوط به هموطنان ایرانی مقیم این کشور، توسعه روابط اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای با دانمارک کرد.  

نادی پور دارای بیش از ۲۵ سال سابقه در وزارت امور خارجه است و عمده فعالیت‌های وی در بخش بین‌الملل این وزارت خانه بوده است.  

وی همچنین سابقه فعالیت در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو و نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو را دارد.  

تحصیلات دانشگاهی وی در رشته علوم سیاسی (کارشناسی، دانشکده حقوق وعلوم سیاسی دانشگاه تهران)، روابط بین‌الملل (کارشناسی ارشد، دانشکده حقوق وعلوم سیاسی دانشگاه تهران) و حقوق بین الملل (دکتری، دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی) است.  

 وی همچنین دوره یک ساله عالی حقوق بین الملل را در دانشکده وزارت امورخارجه طی کرده است.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =