شمار نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی به ١٧٤ نفر رسید

اراک - ایرنا - ریس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: شمار نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن ماه در مجموع به ١٧٤ نفر شامل ٢٣ زن و ١٥١ مرد رسید.

«بهروز اکرمی» شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تا این لحظه در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان ٥٥ نفر شامل ١٤ نفر زن و ٤١ نفر مرد، در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه ٣٢ نفر شامل سه نفر زن و ٢٩ نفر مرد، در حوزه انتخابیه محلات و دلیجان ١٦ نفر شامل یک نفر زن و ١٥ نفر مرد رقابت می‌کنند.

وی اظهار داشت: در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان ٣٥ نفر شامل ٢ نفر زن و ٣٣ نفر مرد، در حوزه انتخابیه شازند ٢٤ نفر یک نفر زن و ٢٣ نفر مرد و در حوزه انتخابیه خمین ١٢ نفر شامل ٢ نفر زن و ١٠ نفر مرد درگردونه انتخابات دوم اسفند شرکت دارند.

ابتدا ۲۱۸ داوطلب در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تصاحب کرسی‌های خانه ملت با یکدیگر رقابت داشتند که این عده به دلایل مختلف از جمله انصراف نامزدها در چند مرحله کاهش یافت.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =