راه اندازی اداره بانوان کمیته امداد کرمان در دست پیگیری است

کرمان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: هدف اصلی ما از راه اندازی اداره امور بانوان و واگذاری تمام امور زنان سرپرست خانوار زیر 50 سال تحت حمایت کمیته امداد کرمان به بانوان امدادگر و حل مشکلات آنان توسط بانوان امدادگر بوده که راه اندازی این اداره در دست پیگیری است ..

به گزارش ایرنا، یحیی صادقی شامگاه دوشنبه در آئین گرامیداشت ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن و مراسم تجلیل از بانوان امدادگر کمیته امداد استان کرمان به راه‌اندازی اداره امور بانوان در اداره کمیته امداد منطقه یک کرمان اشاره کرد و افزود: تلاش ما این است که این اداره به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود و اثربخشی این اقدام برای ما بسیار مهم است. 
وی به حجم بالای کار مددکاران اشاره و بیان کرد: در اکثر مناطق استان بیش از نیمی از مددجویان کمیته امداد خانم ها هستند که شرایط متفاوت و سختی دارند و برخی از آن ها درد هایی دارند که درد خود را بهتر می توانند با بانوان امدادگر مطرح کنند که بر این اساس حجم کار بانوان امدادگر بسیار بالاست به همین منظور به دنبال استفاده از ظرفیت هایی از جمله از ظرفیت روحانیون ثابت در روستاها هستیم که بخشی از کار مددکاران را با برون سپاری به این روحانیون واگذار کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با اشاره به اینکه تکلیف سنگینی بر عهده امدادگران گذاشته شده است و کار این افراد ارزش بسیار بالایی دارد، خاطرنشان کرد: شنیدن درد و رنج محرومان خیلی دردآور است و  خداوند مقدر کرده که گره مشکلات محرومان به دست ما که امدادگر هستیم گره‌گشایی شود. 
صادقی به شرایط جدید فقر اشاره کرد و گفت: شرایط فقر در حال حاضر نسبت به گذشته متفاوت شده و امروزه فقر بیشتر زنانه و جوان شده است. 
وی با تأکید بر اینکه بیشترین گروه هدف و مراجعان به کمیته امداد و سایر دستگاه‌های حمایتی زنان هستند، بیان کرد: حدود ۶۰ درصد مددجویان کمیته امداد استان کرمان را زنان سرپرست خانوار تشکیل داده اند و مابقی مددجویان نیز که سرپرست دارند سرپرست آنها بیمار یا از کارافتاده است و عمده بار و زحمت خانواده بر دوش زن خانواده است. 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان ادامه داد: باید مطابق با شرایط تصمیم گرفته و برنامه ریزی کرده و در جهت حل مشکلات محرومان تلاش کنیم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =