شکست استقلال مقابل الاهلی عربستان در نیمه نخست

تهران- ایرنا- نیمه نخست دیدار تیم‌های فوتبال استقلال ایران و الاهلی عربستان با شکست ۲ بر یک آبی ‌پوشان تهرانی به پایان رسید.

۲ تیم استقلال و الاهلی عربستان در گروه اول مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ از ساعت ۱۹ امروز (دوشنبه) و در کویت به مصاف یکدیگر رفتند.

قضاوت این مسابقه را کو هیون جین از چین بر عهده دارد.

استقلال با لشکری از بازیکنان مصدوم و سرماخورده به مصاف الاهلی عربستان رفته است و در نیمه اول اشتباهات خط دفاعی این تیم باعث شد تا ۲ بار دروازه سیدحسین حسینی باز شود.

در دقیقه هشتم علی دشتی با فرار از عمق دفاعی الاهلی با دروازه‌بان این تیم تک به تک شد اما مدافع حریف خود را به او رساند و با تکل‌ به موقع توپ را به کرنر فرستاد. استقلالی‌ها اعتقاد به ضربه پنالتی داشتند اما داور دستور به ادامه بازی داد.

در دقیقه شانزدهم لوکاس لیما پاس خوبی را برای ابو شراره فرستاد و مهاجم الاهلی با خطای سید حسین حسینی سرنگون شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. الموشر بر خلاف جهت دروازه‌بان استقلال توپ را تبدیل به گل کرد.

هشت دقیقه بعد اشتباه حسین عبدالغنی بازیکن سرشناس و کهنه کار الاهلی در محوطه جریمه الاهلی باعث شد تا ارسلان مطهری توپ را از او گرفته و با شوتی دقیق و فنی گل‌زنی کند.

در دقیقه ۳۰ اشتباه خط دفاعی استقلال باعث شد تا عبدالرحمن غریب از جناح راست پاس خوبی را به برای الموشر فرستاده و این بازیکن به راحتی دروازه سید حسین حسینی را باز کند.

9 دقیقه بعد اما خطای مدافع الاهلی بروی آرش رضاوند باعث شد تا داور نقطه پنالتی این بار به نفع آبی‌پوشان نشان دهد. وریا غفوری پشت توپ ایستاد اما ضربه کاپیتان آبی‌پوشان را یاسر المسیلیم مهار کرد.

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تماشاگر ویژه بازی الاهلی عربستان و استقلال است.

علی کریمی، مهدی قائدی، سیاوش یزدانی، هروویه میلیچ و فرشید باقری که به دلیل مصدومیت و سرماخوردگی بازی با الاهلی  را از دست دادند با حضور در جایگاه ویژه این جدال را از نزدیک تماشا کرد.

ترکیب استقلال:

 سید حسین حسینی، میلاد زکی پور، روزبه چشمی، علی دشتی، نیکولای بودوروف، وریا غفوری، شاهین طاهرخانی، مسعود ریگی، محمد دانشگر، امیر ارسلان مطهری، آرش رضاوند

سرمربی: فرهاد مجیدی

ترکیب الاهلی:

یاسر المسیلیم، عبدالله حسون، معتز هوساوی، عبدالباسط هندی، حسین عبدالغنی، لوکاس لیما، علی الاسمری، محمد المجحد، سلمان الموشر، عبدالرحمن غریب، مازن ابوشراره

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =