۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۱
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83678512
۰ نفر

برچسب‌ها

اتحادیه اروپا ۸ فرد و ۲ نهاد سوری را تحریم کرد

تهران-ایرنا- همزمان با پیش‌روی ارتش سوریه در شمال غرب این کشور، اتحادیه اروپا دوشنبه شب هشت بازرگان و ۲ نهاد مرتبط با بازرگانان سوریه را تحریم کرد.

به گزارش رویترز، دربیانیه شورای اروپا ادعا شده است که فعالیت‌های افراد تحریم شده مستقیما در راستای منافع دولت بشار اسد بوده است.

اقدامات یکجانبه اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۱ و همزمان با بحران این کشور بر دولت دمشق اعمال شد و درحال حاضر این فهرست شامل ۲۷۷ نفر و ۷۱ شرکت را شامل می‌شود.

افراد تحریم شده اجازه مسافرت به اتحادیه اروپا را نخواهند داشت و دارایی آنان نیز در این کشورهای این اتحادیه مسدود خواهد شد.

از دیگر تحریم های اضافی اتحادیه اروپا می‌توان به تحریم نفتی، محدودیت در برخی از سرمایه گذاری‌های اروپایی‌ها در سوریه، بلوکه کردن دارایی های متعلق به بانک مرکزی این کشور در اتحادیه اروپا، ایجاد محدودیت در صادرات تجهیزات و فناوری را می‌توان نام برد.

هر زمان که سوریه پیروزی‌هایش را علیه گروه‌های تروریست شدت بخشیده است، کشورهای غربی و دررأس آنها اتحادیه اروپا و آمریکا برای کارشکنی در این موضوع اقدام به تحریم یکجانبه برخی شخصیت‌ها و نهادهای سوری می‌کنند.

در تازه‌ترین موفقیت سوری‌ها، ارتش این کشور در هفته های اخیر ۶۰۰ کیلومتر مربع از مناطق اشغالی حلب و ادلب را آزاد کرده است.

ارتش سوریه دیروز یکشنبه نیز شماری از شهرها در شمال شهر حلب از جمله شهر "عندان" و روستاهای "معاره الارتیق" و "بابیص" و منطقه النور واقع در شمال حلب را آزاد کرد.

نیروهای سوری پیشتر نیز مناطق القصر العدلی، شویحنه، شهرهای حریتان و حیان، مناطق کفر داعل، الهوته الجوانیه، الهوته البرانیه، بشنطره و برخی مناطق دیگر را آزاد کردند.

ارتش سوریه همچنین موفق شده است مناطق بیانون و تل مصبین در حومه شمال حلب را از کنترل تروریست‌های جبهه النصره خارج کند.

پیشروی سوریه در این مناطق درحالی شدت گرفته که از روز نهم ژانویه (۱۹ دی ماه) با توافق میان ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه و رجب طیب اردوغان همتای ترکیه‌ای وی، در منطقه ادلب آتش بس اعلام شد؛ اما این آتش بس دو روز بعد با حملات تروریست‌ها نقض شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =