برف و کولاک راه ۵۲۰ روستای آذربایجان‌‎غربی را مسدود کرد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: بارش برف و کولاک راه دسترسی ۵۲۰ روستای استان را بسته‌است و تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها ادامه دارد.

ارسلان شکری دوشنبه‌شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۲۱۵ روستا در ارومیه، ۱۲۰ روستا در پیرانشهر، ۶۰ روستا در سردشت، ۴۵ روستا در مهاباد، ۲۵ روستا در سلماس و ۱۹ روستا در خوی قرار دارد.

وی اضافه کرد: همچنین بر اثر بارش برف و کولاک راه ۱۵ روستای چالدران، پنج روستای ماکو، چهار روستای شاهین‌دژ، چهار روستای شوط، سه روستای پلدشت، ۲ روستای تکاب، ۲ روستای نقده و یک روستای بوکان بسته است.

وی بیان کرد: تلاش راهداران با وجود بارش مداوم برف و کولاک در ۶۸ راهدارخانه‌ ثابت و سیار برای بازگشایی مسیرها ادامه دارد و راه‌های روستایی به ترتیب اولویت بازگشایی می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: عوامل این اداره‌کل کنترل عملیات برف‌روبی در ۱۲ هزار کیلومتر از انواع راه‌ها و ۸۹ گردنه از جمله ۱۸ گردنه راه‌های اصلی استان را بر عهده دارند.

شکری اظهار داشت: اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی امسال در قالب طرح زمستانی از طریق سامانه جامع ۱۴۱ آماده پاسخگویی در مورد آخرین وضعیت راه‌های استان و ارایه مشاوره به رانندگان و مسافران است.

وی اضافه کرد: علاوه بر شماره ثابت ۱۴۱، شهروندان می‌توانند از طریق تلفن گویای شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ اطلاعات راه‌های مورد نیاز را دریافت کرده و سفر خود را مدیریت کنند.

هم‌اکنون ۱۰ هزار و ۷۷۷ کیلومتر راه بین شهری و روستایی در آذربایجان‌غربی وجود دارد که از این مقدار هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر را راه روستایی و مابقی راه بین شهری تشکیل می‌دهد.

به گزارش ایرنا بارش برف، کولاک شدید، وزش باد و سرمای هوا که از هفته گذشته در جای‌جای آذربایجان‌غربی آغاز شد، همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =