گزارش افتتاح حساب نامزدها چهارشنبه ارائه می‌شود

تهران - ایرنا - معاون سیاسی وزیر کشور گفت: با توجه به مواد ۷ و ۸ قانون شفافیت مالی انتخابات، گزارش افتتاح حساب نامزدها چهارشنبه- ۳۰ بهمن- ارائه و موارد پیگیری می‌شود.

جمال عرف روز دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران درباره جلسه امروز ستاد اظهار داشت: در این جلسه گزارشی درباره چگونگی فراهم کردن تسهیلات حضور مردم در انتخابات ارائه شد. دستگاه‌های ذیربط هم قول مساعد دادند که کار خود را به درستی انجام دهند.
رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به آمارهای ارائه شده ابراز امیدواری کرد که سقف مشارکت در انتخابات دوم اسفند تحقق یابد و افزود: امروز همچنین درباره مباحث تبلیغاتی مسائلی مطرح شد مبنی براینکه ماده ۱۲ قانون شفافیت، ماده ۵۷ قانون انتخابات مجلس را نقض کرده ولی همچنان به ماده ۶۵ مکرر قانون انتخابات استناد کرده است.
عرف ادامه داد: باید هم نامزدها و هم هواداران دقت کنند تخلفاتی صورت نگیرد که ما و ناظر مجبور به برخورد بر اساس ضوابط قانونی شویم.
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: ما در این دوره ۵۷ میلیون ۹۱۸ هزار نفر واجد شرایط داریم که کمی بیشتر از ۲۹ میلیون مرد هستند و ۲۸ میلیون ۸۰۰ هزار نفر هم زن هستند؛ و ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر هم رای اولی واجد شرایط رای دادن هستند.
عرف در پاسخ به این پرسش که اقدامات این ستاد برای پیگیری موضوع افتتاح حساب و اعلام نماینده مالی از سوی نامزدهای انتخابات به چه مرحله‌ای رسیده است، گفت: قرار است گزارشی درباره آمار افتتاح حساب‌ها از سوی داوطلبان انتخابات و از سوی دبیر ستاد روز چهارشنبه ارایه شود و موارد آن را هم پیگیری خواهیم کرد.
عرف درباره موضوعات دیگر مطرح شده در نشست امروز گفت: دو تن از مدیران خودروسازان بزرگ کشور در نشست حضور داشتند و گزارشهای خود را ارائه کردند و مقرر شد این دو شرکت خودروساز براساس تعهد خود برابر مردم عمل کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =