۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۸
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83678428
۰ نفر

برچسب‌ها

جنبش انصار الله یمن مذاکرات با سعودی ها را تایید کرد

تهران-ایرنا- محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن روز دوشنبه مذاکرات غیرعلنی با سعودی ها را درباره پایان جنگ و درگیری در یمن تایید کرده‌است.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، البخیتی در حالی مذاکرات محرمانه با سعودی ها را تایید کرده که  «فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر خارجه عربستان در نشستی روز شنبه در مونیخ از گفت‌ و گوهایی با انصارالله با هدف صلح خبر داد.

این مقام انصار الله  پیشتر در مصاحبه با الجزیره گفته بود که مذاکرات مستقیم میان دو طرف در جریان است اما نتیجه مثبتی تاکنون نداشته است.

وزیر خارجه عربستان نیز در مونیخ گفته بود که تشدید خشونت های اخیر در یمن هنوز به مرحله ای نرسیده که به مذاکرات صلح با حوثی ها از طریق کانال های مخفی صدمه بزند.

پایان ماه سپتامبر ۲۰۱۹ (شهریور/ مهر)  نیروهای انصار الله اعلام کردند که حملات خود به اراضی سعودی را متوقف می کنند به شرطی که ائتلاف سعودی نیز حملاتش را به یمن متوقف کند.

از سوی دیگر، عامر الحسن سخنگوی ارتش سودان هم در گفت‌وگو با الجزیره اعلام کرد: تبادل اسرا از طریق میانجی میان حوثی ها و رهبر ائتلاف صورت می‌گیرد و تاکنون به مرحله تبادل مستندات رسیده‌ ایم.

وی ضمن ابراز امیدواری در ادامه گفت: لیست اسامی اسرای سودانی از طریق صلیب سرخ تحویل داده شده است.

یمن بیش از پنج سال است که تحت محاصره و جنگ شدید از سوی ائتلاف سعودی قرار دارد.

مجامع بین‌المللی پیش از این هشدار دادند که گرسنگی و کمبود مواد غذایی بر اثر محاصره همه جانبه، جان ۲۲ میلیون یمنی را تهدید می‌ کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =