رفع تصرف از ۲ هزار مترمربع اراضی ملی در شهرستان جهرم

شیراز-ایرنا- سرپرست اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان جهرم گفت: در اجرای طرح مقابله با زمین خواری، حفظ و صیانت از انفال و اراضی ملی، از ۲ هزار مترمربع از اراضی ملی این شهرستان موسوم به "رنجکو" رفع تصرف شد.

مسعود طاهری‌قیری، دوشنبه اظهار داشت: با توجه به دادنامه بدوی که از سوی دادگاه کیفری شهرستان جهرم در این زمینه صادر شد، متخلف محکوم به رفع تصرف و قلع و قمع مستحدثاث شد.

وی بیان کرد: بر اساس حکم دادگاه، دیوار بلوکی و اتاق مسقفی که در این اراضی متصرفی ایجاد شده بود نیز تخریب شد و فرد متخلف، جریمه خسارت وارده به اراضی ملی را به حساب مربوطه واریز کرد.  

طاهری قیری افزود: چون موضوع جرم انتقال مال غیر بوده و خارج از مفاد ماده ۵۹ قانون حفاظت است، اعمال ماده ۵۹ میسر نبوده و بنابراین بر اساس ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی، حکم قلع و قمع صادر و اجرا شده است.

او همچنین ضمن هشدار به سودجویان و متصرفان عرصه‌های منابع طبیعی، گفت: گشت‌های مستمر و شبانه‌روزی نیروهای یگان حفاظت از اراضی ملی همواره فعال هستند.

وی اظهار داشت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف اراضی ملی یا قطع درختان جنگلی و بوته‌های مرتعی، مراتب را با شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =