۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۳
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83678377
۰ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت‌های اسکان نوروزی در استان یزد پیش‌بینی شود

یزد- ایرنا- سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: با توجه به شرایط خوب اسکان سال گذشته باید ظرفیت‌ها پیش‌بینی شود تا در زمان‌های بحرانی با مشکل مواجه نشویم.

هما خورشیدی روز دوشنبه در نشست خدمات سفر شهرستان میبد افزود: اطلاعات و آمار خدمات سفر و همچنین ظرفیت ها  باید از طریق سامانه اعلام شود .

وی در ادامه به درخواست نصب تابلو در مسیرهای مواصلاتی اشاره کرد که باید در صورت نیاز از طریق شهرداری‌ها  به دبیرخانه خدمات سفر استان ارائه شود.

این مسئول به صدور مجوز و همکاری با برگزارکنندگان رویدادهای گردشگری در جهت ایجاد شورو نشاط و همچنین معرفی مسیرهای گردشگری ، معرفی محصولات و ...اشاره کرد.

خورشیدی استقرار راهنماها در مناطق گردشگری ندوشن را نیز یادآور شد که افرادی که می‌توانند در قالب تشکل مردمی فعالیت داشته‌باشند، باید تشکل خود را معرفی کنند تا برای راهنما بودن در این منطقه تحت آموزش قرار گیرند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میبد هم گفت: با توجه به فرصت کم باقیمانده تا تعطیلات عید لازم است ادارات مرتبط گزارش کار فعالیت‌های خود را برای برنامه‌ریزی بهتر ارائه دهند.

فرزین خادمی افزود: با توجه به مصوبات نشست‌های قبل مقرر شده بود تا ادارات گزارش کار پروژه‌ها و برنامه‌های در دست اقدام را برای ایجاد هماهنگی ارائه نمایند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌هایی که مقرر شده بود، تشکیل کمیته‌های برنامه ریزی و رسیدگی به شکایات خدمات سفر ، کمیته اجرایی خدمات انتظامی و ترافیک شهری ، اسکان و رفاه ، امداد و نجات ، خدمات بهداشت ، سلامت و محیط زیست ، اطلاع رسانی و تبلیغات ، کمیته اجرایی نظارت بر تنظیم بازار و کمیته اجرایی حمل و نقل و خدمات سفر را یادآور شد.

رییس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی میبد هم با اشاره به برنامه‌های ایام عید مانند تعیین محل هایی به نام نوروزگاه ، توزیع نقشه و بروشور در اماکن تاریخی ، برگزاری جشنواره‌ها و... ، به اقدامات انجام شده نظیر مرمت های اضطراری و ساماندهی معابر گردشگری ، نورپردازی و آمار گردشگران سال گذشته اشاره کرد.

رسول مشتاقیان افزود: سال گذشته آمار اسکان مدارس را ۲۳ هزار و ۹۲۵ نفر ، هتل‌ها را ۲ هزار ۴۷۳ نفر و بومگردی‌ها را ‌یک هزار و ۶۲ عنوان کرد.

وی آمار بلیط فروخته شده به بازدیدکنندگان نارین‌قلعه را از ۲۵ اسفند  ۹۷ تا ۱۵ فروردین ۹۸ را ۲۲ هزار و ۴۴۵ نفر ذکر کرد.

در این نشست به خدمات امداد و نجات و تقویت گشت ویژه ، مشکلات حوزه گردشگری در بخش ندوشن ، مهیا کردن لیست کشیک‌های صنفی ، برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره‌ها به خصوص جشنواره سوغات ، مرمت بناهای تاریخی ، حفظ آثار تاریخی  و...اشاره شد.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.     

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =