باید به سمت تجهیز خودروهای گازسوز باکیفیت حرکت کنیم

تهران- ایرنا- رییس مرکز مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار با بیان اینکه مسیر هوشمندسازی مسیری بی‌انتها است، گفت: باید با استفاده از فناوری‌های جدید به سمت تجهیز خودروهای گازسوز باکیفیت حرکت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور،  امیر شجاعان روز دوشنبه در نشست دومین نمایشگاه شهر هوشمند که با حضور جمعی از خبرنگاران در وزارت کشور برگزار شد، از برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند در یازدهم اسفندماه در مصلای امام خمینی (ره) تهران خبر داد.
رییس مرکز توسعه دولت التکرونیک، فناوری اطلاعات و آمار افزود: پایه و مبنای دولت هوشمند بیگ دیتا است که بخش قابل توجهی از آن از سامانه‌های مرتبط با شهر هوشمند حاصل می‌شود.

شجاعانی بیان کرد: اگر این داده‌ها در تمام بخش‌ها وجود داشته باشد امکان برنامه‌ریزی به وجود می‌آید. البته باید توجه داشت که دولت الکترونیک متفاوت از دولت هوشمند است. آنچه که در بعد حاکمیت مواجه هستیم دولت هوشمند است و حاکمیت می‌تواند براساس واقعیت‌ها و اطلاعات موجود تصمیمات بهتری برای شهروندان اتخاذ کند.

وی با بیان اینکه اگر در حوزه ترافیک داده‌های کلان را داشته باشیم، آنگاه می‌توان تصمیمات بهتری برای کنترل امر ترافیک و مسائل ناشی از آن گرفت.

رییس مرکز توسعه دولت التکرونیک، فناوری اطلاعات و آمار همچنین اشاره کرد: در حوزه سلامت اقدامات موثری صورت گرفته است که می‌تواند یکی از منابع برای رسیدن به دولت هوشمند باشد، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب زمان زیادی داریم.

شجاعان افزود: مسیر هوشمندسازی مسیری بی‌انتها است روز به روز فناوری‌ها و تکنولوژی جهانی تغییر می‌کند و این تغییر تکنولوژی به کمک بشر برای ارتقای سطح زندگی و افزایش سطح رفاه آنها می‌آید.

وی با اظهار اینکه در نمایشگاه شهر هوشمند سیستم‌های کنترلی، سیستم‌های سوختی، مترو، پایانه‌ها، سلول‌های هیدروژن، گردشگری الکترونیک سرفصل‌های حمل و نقل هوشمند است، اضافه کرد: در حال حاضر فرصت مناسبی برای تبادل اطلاعات وجود دارد و از آنجایی که آلودگی یکی از بزرگترین معضل زندگی ماست باید با استفاده از فناوری‌های جدید به سمت تجهیز خودروهای گازسوز باکیفیت حرکت کنیم.

رییس مرکز توسعه دولت التکرونیک، فناوری اطلاعات و آمار عنوان داشت: امروز در دنیا، تکنولوژی‌هایی ابداع شده که می‌توانند خودروهای گازسوز باکیفیت‌تری از بنزین‌سوزها تولید کنند و بایستی ما از این ظرفیت به سبب داشتن ذخایر عظیم گازی بهره گیریم.

همچنین غلامرضا رضاییان دبیر اجرایی نمایشگاه حمل و نقل و شهر هوشمند با اشاره به اینکه این نمایشگاه قبلا قرار بود دی ماه برگزار شود که با شهادت سردار سلیمانی به دستور مقامات به ۱۱ تا ۱۳ اسفند منتقل شده است، اظهار داشت: در این نمایشگاه برای نخستین بار ۱۱ شهرداری از استان‌های مختلف و شهرستان‌های تهران حضور دارند.  همچنین ۲۱۲ شرکت صنعتی، ۱۱۰ شرکت دانش‌بنیان و ۱۲۰ استارت آپ اجرا خواهد شد.

دبیر اجرایی نمایشگاه حمل و نقل و شهر هوشمند گفت: در آماده‌سازی این نمایشگاه بیشترین همکاری را شواری عالی استان، معاونت عمرانی وزارت کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =