اصحاب رادیو از کنار معرکه دفاع‌مقدس به سادگی گذر نکردند

تهران- ایرنا- معاون صدای رسانه ملی، گفت: اصحاب رادیو از کسانی نبودند که از کنار هشت سال دفاع مقدس به سادگی گذر کنند و در تمام لحظات حساس جنگ تحمیلی در کنار رزمندگان اسلام به وظیفه خود عمل کردند.

نمایش اختصاصی و مراسم تقدیر از عوامل فیلم سینمایی آبادان یازده ۶۰ ظهر امروز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه با حضور حمید شاه‌آبادی، معاون صدای رسانه ملی و عوامل این فیلم، جمعی از مدیران شبکه ها و کارکنان رادیو در استودیوی شماره یک ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

معاون صدا ضمن قدردانی از عوامل فیلم آبادان یازده ۶۰ اظهار داشت: سازندگان این فیلم توانسته اند ،سوژه بکری را مورد توجه قرار داده و افتخار بزرگی را که در طول هشت سال دفاع مقدس برای رادیو رقم خورده است را به تصویر بکشند تا این داشته تاریخی برای آینده ثبت شود.

حمید شاه آبادی با اشاره به کلام امام خمینی (ه) که فرمودند:  «خوشا به حال آنان که با شهادت رفتند! خوشا به حال آنان که در این قافله نور، جان و سر باختند! خوشا به حال آنهایی که این گوهرها را در دامن خود پروراندند!و بدا به حال آنانی که در این قافله نبودند! بدا به حال آنهایی که از کنار این معرکه بزرگِ جنگ، شهادت و امتحان عظیم الهی تا به حال ساکت، بی‌تفاوت و یا انتقاد کننده و پرخاشگر گذشتند!»ادامه داد:  اصحاب رادیو از کسانی نبودند که از کنار هشت سال دفاع مقدس به سادگی گذر کنند و در تمام لحظات حساس جنگ تحمیلی در کنار رزمندگان اسلام به وظیفه خود عمل کردند.

وی تصریح کرد: همانطور که در این فیلم مشاهده می کنیم اصحاب رادیو و برنامه های رادیو در زمان جنگ، مونس و همراه رزمندگان در دفاع ملی بوند . 
وی همچنین افزود: اصحاب رادیو همانند دیروز که با ایثارگری از کیان مملکت دفاع کردند، امروز هم از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب به خوبی صیانت خواهند کرد و به یاری خداوند در این امر سربلند خواهیم بود.

به تاریخ وفادار بودیم و سعی کردیم از شعارزدگی فاصله بگیریم 
 

مهرداد خوشبخت کارگردان فیلم «آبادان یازده ۶۰» در خصوص این فیلم گفت: هنرمندان رادیوی آبادان، همچنین آقای قهرمانی در آرشیو رادیو درتهیه این فیلم کمک زیادی به ما کردند. 

خوشبخت ادامه داد: من دوست داشتم دین خود را به شهر آبادان ادا کنم و در این خصوص قصه‌های متعددی داشتم که سرانجام تصمیم گرفتم درباره رادیو نفت آبادان کار کنم.

وی تصریح کرد: در آغاز جنگ و در زمانی که مردم نیاز به روحیه داشتند کارکنان رادیو آبادان با حداقل امکانات توانستند کار بزرگی را انجام دهند. این فیلم با همه سختی‌ها و کمبود بودجه به جشنواره فیلم فجر سی و هشتم رسید و مورد توجه مردم قرار گرفت. تا جایی که این فیلم جزء پنج فیلم برگزیده مردمی بود. دلیل این امر این است که ما به تاریخ وفادار بودیم و سعی کردیم از شعار زدگی فاصله بگیریم و دوستانی که از نزدیک شاهد اتفاقات فیلم در ابتدای جنگ تحمیلی بودند واقعی بودن آن را تایید کردند.

در پایان این مراسم از حسن کلامی، تهیه کننده، مهرداد خوشبخت، کارگردان ، سهراب خسروی، تدوین گر، بهزاد عبدی، آهنگساز، رحمت عبدالله زاده، مدیر تولید، جعفر محمد شاهی، طراح صحنه، علی رضا کمالی و حمیدرضا بازیگران فیلم «آبادان یازده ۶۰» تقدیر شد.

این مراسم که به همت روابط عمومی معاونت صدا برگزار شد به طور مستقیم از شبکه رادیویی فرهنگ به روی آنتن رفت.

فیلم «آبادان یازده ۶۰» سوژه بکر و بدیعی دارد و به اهمیت رسانه نافذ و مؤثری چون رادیو و ضریب‌ بخشی به کارکرد بی‌بدیل آن در طول سال‌های دفاع مقدس توجه ویژه ای داشته که تاکنون در سینمای ایران سابقه نداشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =