پایان‌نامه‌های دانشجویان در سه دقیقه با یکدیگر رقابت می‌کنند

تهران- ایرنا- «پاناسه» عنوان جشنواره و مسابقه‌ای است که توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری برگزار می‌شود که در آن رقابت نفس‌گیر پایان‌نامه‌های دانشجویی را شاهد هستیم.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «پاناسه» جشنواره و مسابقه‌ای برای دانشجویان است؛ دانشجویانی که از پایان‌نامه خود در یکی از مقاطع تحصیلی دفاع کرده‌اند.

ایمان افتخاری رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری درباره برگزاری این رویداد گفت: در این رویداد دانشجویان می‌توانند محتوای پایان‌نامه خود را به گونه‌ای قابل فهم برای عموم در مدت زمان ۳ دقیقه ارائه کنند، به این ترتیب بخشی از پژوهش‌های انجام شده توسط دانشجویان قابل عرضه به جامعه می‌شود وگامی هم در توانمندسازی پژوهشگران جوان درجهت استفاده بهینه از فرصت های ارائه پژوهش و خلاصه‌سازی حداکثری برداشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری این رویداد که با همکاری و مشارکت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار می‌شود، عموم مردم با جذابیت‌های فعالیت‌های پژوهشی آشنا و از اتفاقات پژوهشی در حال انجام آگاه می‌شوند، گفت: پایان‌نامه‌ها در قالب ویدئوهای سه دقیقه‌ای بارگذاری می‌شوند و فرآیند داوری به صورت جمعی را طی می‌کنند. در نهایت نیز برترین‌های رویداد در چند رقابت منطقه‌ای شرکت داده می‌شوند و پس از آن برندگان این رویدادها در مسابقه‌ای ملی شرکت می‌کنند.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ادامه داد: محدودیتی برای دانشجویان از نظر زمان دفاع از پایان نامه وجود ندارد، دانشجویان از سراسر کشور در هر زمانی که از پایان نامه خود دفاع کرده‌اند می‌توانند ارائه سه دقیقه ای از پایان نامه خود را ارسال کنند.

افتخاری درباره حمایت از این پایان‌نامه‌ها گفت: جوایز قابل توجهی توسط مجموعه صندوق و معاونت علمی برای برندگان مسابقه در قالب حمایت از پایان‌نامه در نظر گرفته شده است. همچنین در مرحله رقابت برترین‌های این مسابقه در نظر داریم با دعوت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خطر پذیر، زمینه برای سرمایه‌گذاری روی پایان‌نامه‌ها را فراهم کنیم، در این صورت پایان نامه از مرحله پژوهش خارج و وارد مرحله ساخت و تولید و عرضه به جامعه می‌شود.

وی یادآور شد: مسابقات پایان‌نامه‌های سه دقیقه‌ای بستر عملیاتی شدن و کارآمد کردن پایان نامه‌های دانشجویی در سطح کشور  را فراهم می‌کند، کاربردی سازی موضوعات پایان نامه و رساله های دکتری در کشور، آگاه سازی عمومی در جامعه نسبت به علوم مختلف، جهت دهی موضوعات پژوهشی در پایان نامه‌ها، اجرایی و عملیاتی سازی پایان نامه‌های دانشجویی و حمایت از پایان نامه‌های کاربردی اهدافی است که در این رویداد دنبال می‌شود، علاقمندان برای ثبت نام در آن می‌توانند به http://panase.ir/fa یا http://farhang.isti.ir/ مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =