۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83678276
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شیوع کرونا در چین و تحصیل با تلویزیون و اینترنت

پکن-ایرنا-شیوع ویروس خطرناک کرونا موجب شده است تا میلیون ها دانش‌آموز در سطوح مختلف تحصیلی در این کشور برای برگزاری دوره های آموزشی از تلویزیون و اینترنت استفاده کنند.

آموزش و پرورش ، حمل و نقل ، هواپیمایی و گردشگری از جمله عرصه هایی است که بیشترین ضربات و آسیب ها را از ناحیه شیوع کرونا متحمل شده اند.

بر اساس اعلام رسمی وزارت آموزش و پرورش چین قرار بود دوره تحصیلی سال جاری میلادی در همه مدارس کشور از روز ۱۷ فوریه آغاز شود .

با این وصف به دلیل جلوگیری از شیوع گسترده ویروس دولت اعلام کرده است که تا اطلاع ثانوی تمامی مدارس تعطیل است.

از روز دوشنبه این هفته بر اساس اعلام آموزش و پرورش چین مقاطع راهنمایی و دبیرستان دروس خود را از طریق آنلاین و اینترنت فرا می گیرند.

این وزارتخانه یک برنامه ملی نیز راه اندازی کرده است که بر اساس آن ۱۸۰ میلیون دانشجوی مدارس ابتدایی در سراسر کشور دروس خود را از طریق تلویزیون فرا می گیرند.

در بیانیه وزارت آموزش و پرورش که در تارنمای آن منتشر شده آمده است که خانواده ها باید به دانش آموزان برای انجام تکالیف و حضور در کلاس های آنلاین با مدارس مساعدت کنند.

تلویزیون مرکزی چین از امروز شبکه ویژه آموزش و پرورش کانال ۴ را برای میلیون ها دانش آموز مقاطع ابتدایی راه اندازی کرد.

دولت چین در روزهای اخیر بارها از خانواده ها خواسته است حتی الامکان از منازل خود خارج نشوند تا بتوان ویروس کرونا را به طور کامل در کشور مهار کرد.

بر اساس گزارش های موجود وضعیت بیشتر استان های چین در یازده روز گذشته مطلوب توصیف شده است و تنها استان خوبی کانون شیوع بیماری همچنان در شرایط خطرناک قرار دارد. 

به غیر از آموزش و پرورش ، مردم چین برای رتق و فتق امور خود از جمله خرید ، ارزیابی های بهداشتی ، سفارش کالا ، بازی های اینترنتی و هزاران مورد دیگر به اینترنت روی آورده اند.

دولت چین هنوز تاریخی برای بازگشایی مدارس و مهد کودک ها اعلام نکرده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha