پیشنهاد میزبانی ایران از مسابقات آسیایی هنوز رد نشده است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: پیشنهاد میزبانی ایران از مسابقات دوچرخه‌سواری جاده قهرمانی آسیا را در بخش مردان به کنفدراسیون آسیا داده‌ایم و این پیشنهاد هنوز رد نشده است.

مسابقات دوچرخه‌سواری جاده قهرمانی آسیا قرار بود یکم فروردین‌ماه برگزار شود اما بدیل شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته شده تا این رقابت‌ها اواخر اردیبهشت‌ماه سال ۹۹ به میزبانی مالزی برگزار شود.

در پایان جلسه اضطراری کنفدراسیون دوچرخه سواری آسیا در امارات تصمیمی مبنی بر لغو برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا۲۰۲۰ به علت شیوع ویروس کرونا اتخاذ شد.

اما ایران هم پیشنهاد میزبانی این مسابقات را در بخش مردان به کنفدراسیون آسیا ارایه کرده است.

«خسرو قمری» رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری در گفت‌وگو با ایرنا این خبر را تایید کرد و اظهار داشت: پیشنهاد میزبانی را به کنفدراسیون آسیا داده‌ایم اما هنوز مورد قبول یا رد نشده است. در جلسه کنفدراسیون دوچرخه‌سواری آسیا اعلام شد که مالزی این مسابقات را اواخر اردیبهشت ماه میزبانی می‌کند اما عنوان کردم که در آن زمان مالزی هوای شرجی و گرمی دارد و ورزشکاران شرایط سختی خواهند داشت.

وی افزود: رییس کنفدراسیون آسیا با آن موافقت کرد بنابراین این مسابقات در مالزی لغو شد و ما نیز پیشنهاد میزبانی آن را در بخش مردان به کنفدراسیون آسیا ارایه کردیم و گفتیم اگر کشوری میزبانی بخش زنان را بپذیرد ما در بخش مردان آماده هستیم.

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری عنوان کرد: البته به آنان گفتم که این مسابقات را بعد از بازی های المپیک توکیو برگزار کنیم اما آنان نپذیرفتند. همچنین ما میزبان مسابقات دوچرخه‌سواری تریال قهرمانی آسیا در اواخر شهریور ماه هستیم و هنوز شهر میزبان این رقابت‌ها را انتخاب نکرده‌ایم. اگر ایرانمال میزبانی مسابقات را بپذیرد این رقابت‌ها در مجتمع ایرانمال برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =