نمایشگاه صنعت آب و آبیاری کشاورزی در همدان گشایش یافت

همدان- ایرنا- دومین نمایشگاه صنعت آب و آبیاری کشاورزی و تاسیسات آب و فاضلاب امروز /دوشنبه/ در محل شرکت نمایشگاه های بین‌المللی همدان گشایش یافت.

رییس سازمان جهادکشاورزی همدان در این آیین گفت: ۹۰ درصد از اراضی مستعد کشاورزی این استان زیر پوشش آبیاری نوین رفته‌اند که این آمار همدان را در رتبه سوم کشور قرار می‌دهد.

منصور رضوانی جلال افزود: سطح اراضی آبی استان همدان ۲۵۳ هزار هکتار است که ۱۶۳ هزار هکتار آن برای اجرای آبیاری تحت فشار مستعد ارزیابی می شود.

وی با بیان اینکه استان همدان در استفاده از روش های آبیاری تحت فشار در ۱۰ سال اخیر رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص داده است، گفت: امسال نیز با استفاده از روش های آبیاری نوین برای افزایش بازدهی آبیاری در سطح مزارع تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه سالانه چهار میلیون تن محصول گیاهی در استان تولید می‌شود، اظهار کرد: تا سال گذشته ۱۰۷ هکتار گلخانه در استان همدان وجود داشت که در سالجاری برنامه ریزی شده ۳۶ هکتار دیگر احداث شود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های همدان نیز گفت: در این نمایشگاه ۳۰ واحد شرکت کننده از استان های تهران، اصفهان، کرمان، مرکزی، فارس، البرز و همدان جدیدترین طرح ها و محصولات خود را در زمینه های سیستم های نوین آبیاری، ژئو ممبران، لوله و اتصالات، پمپ های آب، فناوری بازیافت، تجهیزات ابزار دقیق، لوله و پلی اتیلن ارایه کرده‌اند.

حمیدگلپور افزود: با توجه به اهمیت بی بدیل کشاورزی در اقتصاد استان و بالابودن سطح تحت آبیاری، برگزاری چنین نمایشگاهی می تواند به هر چه بهتر شدن آبیاری کشاورزی و بازیافت و استفاده از فاضلاب ها و پساب ها کمک کند.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، شرکت آب منطقه ای و شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان در متراژی افزون بر ۲ هزار متر مربع دایر شده است.

این نمایشگاه برای بازدید علاقمندان و متخصصان و کشاورزان از  ساعت ۱۱ صبح تا ۱۸ باز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =