کاهش ۵۰ درصدی بارش‌ها در عجب‌شیر در سال آبی جاری

مراغه - ایرنا - رییس اداره هواشناسی عجب‌شیر از کاهش ۵۰ درصدی بارش‌ها در سال آبی جاری(ابتدای مهرماه ۹۸ تا آخر شهریور۹۹) در این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبرداد.

علی محمدزاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال آبی جاری ۱۰۲ میلیمتر بارندگی در شهرستان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲۰۵ میلیمتر بود ۵۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی همچنین به بارش برف در چند روز گذشته در این شهرستان اشاره کرد و گفت: روز گذشته ۱۳ میلیمتر بارندگی در شهرستان ثبت شد و ارتفاع برف نیز به طور میانگین به ۱۵ سانتی متر رسید.

 محمدزاده افزود: در زمان کنونی دمای هوا در شهرستان صفر درجه سانتیگراد است که در مقایسه با روز گذشته یک درجه سردتر شده است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای شهرستان نیز از مسدود شدن راه ارتباطی روستای چهاربرود در اثر بارش برف خبرداد و گفت: راه ارتباطی دیگر روستاهای شهرستان باز است اما تردد در آنها با کندی صورت می گیرد.

رضا سالاری فر افزود: بارش برف که با افت محسوس دمای هوا همراه است موجب لغزندگی خیابان‌ها و معابر عمومی شده و تردد خودروها و وسایل نقلیه را با مشکلاتی مواجه کرده و به رانندگان توصیه می شود با احتیاط رانندگی کرده و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

شهرستان عجب شیر با ۵۷ هزار جمعیت در ۹۷ کیلومتری جنوب غرب تبریز واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =