اعزام هیات سازمان بهداشت جهانی به کانون کرونا در ابهام است

پکن-ایرنا-یک روزنامه هنگ کنگی امروز دوشنبه نوشت که اعزام هیات سازمان بهداشت جهانی به شهر ووهان در مرکز چین که نخستین محل شیوع ویروس کروناست ، همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

ساوث چاینا مورنینگ پست به نقل از وزارت خارجه چین آورده است که این تیم اعزامی سازمان بهداشت جهانی قرار است از امروز بازدیدهایی از شهر پکن و دو استان گوانگ دونگ و سی چوان در جنوب و جنوب غرب چین داشته باشند.

گزارش می افزاید که هنوز وزارت خارجه چین در مورد اینکه این تیم می تواند سفری به شهر ووهان مرکز شیوع بیماری داشته باشد ، اظهار نظر نکرده است.

گزارش حاکی است که شماری از کارشناسانی که عضو تیم هستند خواستار بازدید از ووهان هستند و آگاهی وسیعتری از بیماری و نحوه سرایت ویروس داشته باشند.

نشریه تصریح کرد که اعزام نشدن این تیم به ووهان می تواند نگرانی ها از شفاف نبودن چین در زمینه دستیابی به اطلاعات بیشتر درباره این ویروس را افزایش دهد.

گزارش ادامه می دهد که اعضای تیم که شماری از آنها نیز کارشناسانی از آمریکا هستند می خواهند تصویر کامل تری از کرونا داشته باشند و سفر به ووهان را برای این منظور ضروری می دانند.

وزارت خارجه چین در پاسخ به سوالاتی درباره حضور کارشناسان آمریکا در تیم سازمان بهداشت جهانی ، تایید کرد که برخی از آنها آمریکایی هستند ولی توضیح بیشتری نداده است.

این در حالی است که روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین نوشته است که آمریکا با ذهنیتی تاریک در شرایطی که چین درگیر مبارزه با کروناست ، اقدامات خطرناکی انجام داده است.

شیوع ویروس کرونا ، راه های سرایت آن ، مدیریت بر حیات وحش و ساخت واکسن از جمله موضوعاتی است که ۱۲ کارشناس تیم سازمان بهداشت جهانی با ۱۲ کارشناس چینی درباره آنها رایزنی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =