۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 83678192
۰ نفر

برچسب‌ها

 نامزد جدیدی در حوزه انتخابیه اهواز تایید نشد

اهواز - ایرنا - مسوول روابط عمومی دفتربازرسی و نظارت شورای نگهبان در خوزستان گفت: هنوز به تعداد نامزدهای تایید شده در حوزه انتخابیه اهواز، کارون ، حمیدیه و باوی اضافه نشده است.

عباس شیخ زائری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون نامزدهای تایید شده‌ای از سوی شورای نگهبان به فهرست نامزدهای نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهواز ، کارون ، حمیدیه و باوی افزوده نشده ولی در صورت افزایش شمار نامزدهای تایید شده از طریق رسانه‌های رسمی به اطلاع مردم خواهد رسید.
وی گفت: تعداد نامزدهای تایید شده نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهواز، کارون ، حمیدیه و باوی ۱۱۱نفر است که از این تعداد چهار نفر انصراف داده و این تعداد به ۱۰۷ نفر رسیده اند.
در روزهای اخیر تبلیغات یک  نماینده ادوار  گذشته مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهواز ، کارون ، حمیدیه و باوی که صلاحیت آن توسط شورای نگهبان تایید نشده در فضای مجازی شدت گرفته و از وی به عنوان داوطلب تایید شده نام برده می‌شود.
در استان خوزستان ۳۶۲نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی در۱۴حوزه انتخابیه به رقابت می‌پردازند که از این تعداد تنها ۱۸نفر به مجلس یازدهم راه می‌یابند.
حوزه‌های انتخابیه اهواز و آبادان هر کدام سه کرسی و ۱۲ حوزه دیگر هرکدام یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارند.
تبلیغات رسمی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح روز ۲۴بهمن شروع و تا ساعت هشت روز یکم اسفند ادامه دارد.
۲۴ساعت قبل از شروع رای گیری ، تبلیغات نامزدها متوقف می‌شود.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ، دوم اسفند ۱۳۹۸برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =