آزادی ۴۹۸ زندانی جرایم غیرعمد در فجر ۹۸

تهران - ایرنا - مدیرعامل ستاد دیه کشور اعلام کرد: نمایندگی‌های این نهاد به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قالب طرحی موسوم به «دهه رهایی»، زمینه آزادی ۴۹۸ زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کردند.

به گزارش روز دوشنبه ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی با تقدیر از همیاری خیران در امر حبس‌زدایی از زندان‌ها افزود: به برکت ایامی که قفس‌های طاغوت شکسته شد و نفس ‌های ناب انسانی از سینه‌ها رهایی یافت، با کمک ۸۸ میلیارد ریالی خیران در بازه زمانی دهم تا ۲۳ بهمن ماه سال جاری زمینه آزادی ۴۳۴ بدهکار مالی و ۶۴ محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی و رانندگی فراهم شدکه نزدیک به ۸۰ درصد این افراد در ایام مبارک فجر و مابقی در روزهای آتی از گرفتاری حبس نجات می یابند.
وی ادامه داد: در اجرای این طرح انسان دوستانه، ستاد دیه استان زنجان با آزادی ۵۴ زندانی نیازمند بیشترین تعداد آزادی‌ها را به خود اختصاص داده  است و بعد از آن به ترتیب اصفهان و فارس با ۴۷ و ۴۵ آزادی در صدر فهرست قرار دارند.
جولایی با اشاره به عملکرد ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون، تعداد ۶ هزار و ۱۳۹ زندانی جرایم غیرعمد از بند آزاد و به آغوش جامعه بازگشتند که در راستای رسیدگی به این پرونده‌ها شکات خصوصی و اولیاءدم تا میزان ۴۵ درصد محکومٌ‌به را گذشت کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =