جذب ۹۴۰ میلیارد ریال سرمایه در حوزه صنعت و معدن منطقه آزاد ماکو

ارومیه- ایرنا- معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: امسال ۹۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت و معدن در این منطقه انجام شده‌است.

ابراهیم جلیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان، ۴۲۰ میلیارد ریال در حوزه معدن و ۵۲۰  میلیارد ریال در حوزه صنعت سرمایه‌گذاری شده‌است.

وی با بیان اینکه این مقدار سرمایه در قالب ۳۰ واحد معدنی و صنعتی جذب شده، ادامه داد: واحدهای صنعتی شامل تولیدی پوشاک، لوازم پلاستیک، ‌لوازم خانگی و تاسیسات است.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: با این میزان سرمایه‌گذاری، ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم در این منطقه ایجاد شده‌است.

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha