از تحقق وعده رئیس‌جمهوری برای توسعه اسکله کنگان بوشهر تا تخلفات تبلیغاتی در انتخابات

استان‌ها -ایرنا- تحقق وعده رئیس جمهوری برای توسعه اسکله بندر کنگان بوشهر، بازداشت در شادگان بابت تخلف تبلیغات انتخاباتی، دانشجویان ایرانی مقیم چین از قرنطینه خارج می‌شوند، لغو عوارض صادرات سیب درختی، کاهش ۸۰ درصدی صادرات خرمای ایران، اختصاص تسهیلات اشتغالزا به روستاییان مازندران و پیش بینی صادرات ۲۰۰ میلیون دلاری پتروشیمی شازند امروز از اخبار مهم استانی ایرنا است.

سایت‌های استانی ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود.

تحقق وعده رئیس جمهوری برای توسعه اسکله بندر کنگان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: وعده رئیس جمهوری در سفر اسفند سال گذشته رئیس جمهوری برای توسعه اسکله بندر کنگان با آغاز عملیات اجرایی این طرح محقق شد.

عبدالکریم گراوند در بازدید از طرح توسعه اسکله بندر کنگان افزود: در سفر سال گذشته رئیس جمهوری به استان بوشهر و شهر کنگان، یکی از مطالبات جدی مردم این شهرستان، احداث اسکله کنگان بود که رئیس جمهوری قول داد این مطالبه محقق شود.

وی بیان کرد: با پیگیری های صورت گرفته، درخواست مردم کنگان محقق شد و پیمانکار پروژه اسکله کنگان کار خود را آغاز کرد.

بازداشت ۱۷ نفر در شادگان بابت تخلف در تبلیغات انتخاباتی

فرماندار شادگان گفت: ۱۷ نفر از هواداران و لیدرهای چند داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این شهرستان به دلیل رعایت نکردن قانون در تبلیغات انتخاباتی دستگیر و روانه زندان شدند.

سعید حاجیان اظهار داشت: این افراد به دلیل تخلفات انتخاباتی با دستور قضایی از سوی کمیته امنیت شهرستان شادگان دستگیر و روانه زندان شدند.

وی افزود: کمیته امنیت انتخابات شهرستان شادگان با تخلفات انتخاباتی با جدیت برخورد  می کند و با هیچ گروه یا فردی در این رابطه مماشات نخواهد کرد.

دانشجویان ایرانی مقیم چین از قرنطینه خارج می‌شوند

ایرنا - فرماندار شهریار گفت: دانشجویان ایرانی مقیم چین که برای حفاظت از بیماری کرونا به کشور بازگردانده شده بودند، امروز۲۸ بهمن از قرنطینه خارج می‌شوند.

نورالله طاهری افزود: امروز با حضور وزیر بهداشت مراسم بدرقه و تحویل دانشجویان به خانواده هایشان برگزار می شود.

وی تاکید کرد: همه این دانشجویان اکنون در سلامت کامل هستند و در این مدت فقط برای حفظ سلامتی آنان و دیگر شهروندان قرنطینه شده بودند.

شناسایی توزیع کنندگان بنزین برای خرید رای درکهگیلویه و بویراحمد

معاون پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: افرادی که در شهرستان کهگیلویه برای برای خرید رأی بنزین رایگان به مردم می دادند، شناسایی شدند و برای آنها پرونده تشکیل شده است.

سید عیسی حسنی اظهار داشت: این افراد با با تلاش و پیگیری معاونت پیشگیری دادگستری و دادستان شهرستان کهگیلویه شناسایی شدند.

خسارت سرما به کشاورزی خوزستان

رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: سرما و یخبندان کم سابقه هفته گذشته بیش از ۱۰هزار و ۲۶۱میلیارد ریال به بخش کشاورزی خوزستان خسارت زد.

کیخسرو چنگلوایی افزود:مزارع گندم با ۳۷هزار و ۹۶۱ هکتار ، کلزا ۶ هزارو ۲۰۵ هکتار ، سبزی‌ها چهار هزار و ۵۵هکتار ، صیفی‌ یک هزار و ۸۵۶ هکتار ، سیب زمینی یک هزار و ۵۸۹ هکتار و جو با یک هزار و ۸۸۵هکتار متحمل بیشترین خسارت سرما و یخبندان شدند.

کمیته نظارت بر تبلیغات انتخاباتی در فارس فعال است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و رییس ستاد انتخابات این استان گفت: برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی و برخورد با این موارد، کمیته نظارت بر تبلیغات در فرمانداری شیراز و سایر شهرستان‌های استان تشکیل شده و فعالیت دارد.

سید احمد احمدی‌زاده افزود: با توجه به فعالیت این کمیته و نظارت دقیق و مستمری که بر فعالیت کاندیداها و تبلیغات آنها می‌شود هم‌اینک تخلفات در این زمینه به حداقل ممکن رسیده است.

اختصاص چهارهزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا به روستاییان مازندران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت که در دولت یازدهم و دوازدهم بیش از چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به بخش روستایی اختصاص یافته است.

حسن خیریانپور در کمیته نظارت تسهیلات روستایی افزود : در سال های اخیر تسهیلات در بخش روستایی به خصوص اشتغالزایی جهش بزرگی داشته است که نتیجه آن بازگشت معکوس به روستاها و همچنین تقویت اقتصاد روستایی بودیم.

لغو عوارض صادرات سیب درختی

مصوبه برقراری عوارض برای صادرات سیب درختی با پیگیری‌های «محمد مهدی شهریاری» استاندار آذربایجان‌غربی لغو شد.

«محمدمهدی شهریاری» استاندار آذربایجان‌غربی پس از تصویب طرح برقراری عوارض صادراتی برای سیب درختی در مکاتبه و رایزنی با وزارت صنعت، معدن و تجارت، خواستار لغو این مصوبه جهت جلوگیری از متضرر شدن چرخه صادرات و از دست رفتن بازارهای هدف صادراتی استان شده بود.

بر اساس این درخواست و پیگیری استاندار آذرباجان‌غربی این مصوبه لغو شد.

کاهش ۸۰ درصدی صادرات خرمای ایران

مسئول کمیته صادرات انجمن ملی خرمای ایران گفت: در سال جاری به علت افزایش قیمت محصول خرما در کشور میزان صادرات آن در مقایسه با سال گذشته ۸۰ درصد کاهش یافته‌است.

نادر خدادادی افزود:  در سال جاری ۱۶۵ هزار تن خرما از کشور صادر شد که این میزان در سال گذشته ۲۸۰ هزار تن بوده‌است.

وی بیان کرد: دلیل اصلی این کاهش افزایش قیمت داخلی خرما است که سال گذشته نرخ پایه در ابتدای فصل برداشت در اثر نوسان نرخ ارز ۶۰ تا ۷۰ هزار ریال بسته شده بود اما این نرخ امسال به ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار ریال افزایش پیدا کرد.

کلزا در خوزستان و گلستان رقیب جدی دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: با وجود مزایای فراوان کلزا نسبت به کشت‌های رقیب همچنان این کشت اولویت نخست کشاورزان استان‌های گلستان و خوزستان نیست.

سید باقر محمودی دوشنبه در همایش مزرعه ملی کلزا در سالن همایش‌های مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول افزود: کشاورزان همچنان کشت چغندرقند را به کلزا ترجیح می‌دهند لذا باید اقدامات لازم برای ترغیب آنها با بیان مزایای کشت کلزا انجام شود.

وی اظهارداشت: کلزا یک محصول راهبردی است و باعث افزایش خوداتکایی کشور در تولید روغن و امنیت غذایی کشور می‌شود.

دانشگاه شیراز و موسسه تحقیقات منابع طبیعی چین تفاهم‌نامه امضا کردند

دانشکده کشاورزی به نمایندگی از دانشگاه شیراز با موسسه تحقیقات منابع طبیعی آکادمی علوم چین سند تفاهم نامه همکاری‌های علمی- پژوهشی مشترک امضا کرد.

رییس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه شیراز گفت: این تفاهم نامه طی دعوتنامه رسمی آکادمی علوم چین از نمایندگان دانشگاه شیراز و توسط سید رشید فلاح شمسی دانشیار بخش مهندسی منابع طبیعی و محیط زیست به نمایندگی از دانشگاه شیراز و پروفسور کیونگ تانگ قائم مقام موسسه و رییس آزمایشگاه کلیدی هیدروئولوژی و آبخیزداری به نمایندگی از موسسه و با حضور نماینده آکادمی، ژینگ لین مدیر همکاری‌های بین‌المللی موسسه در دفتر ریاست مرکز تحقیقات علوم جغرافیا و تحقیقات منابع طبیعی آکادمی علوم چین در پکن مبادله شد.

پیش بینی صادرات ۲۰۰ میلیون دلاری پتروشیمی شازند

استاندار مرکزی گفت: بخش عمده‌ای از صادرات یک میلیارد دلاری استان مرکزی در سال گذشته مربوط به پتروشیمی شازند بوده و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود بیش ۲۰۰ میلیون دلار از این واحد تولیدی به نقاط مختلف جهان صادر شود.

سید «علی آقازاده» در آیین بهره‌برداری از واحد بازیافت بخارات هیدروکربنی پتروشیمی شازند، افزود: تولید در صنایع این استان با وجود شرایط تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی روند افزایشی دارد و تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلف به حمایت همه‌جانبه از واحدهای تولیدی هستند.

اختصاص عنوان شهر سبز کشور به مهاجران شازند

شهردار مهاجران گفت: رعایت شاخص‌های زیست محیطی و اجرایی برای دومین سال متوالی نام مهاجران از توابع شهرستان شازند را با عنوان «شهر سبز » کشور گره زد.

«محمد رجاییان» افزود: تندیس شهر سبز ایران امروز در آیینی از سوی «عیسی کلانتری» رییس سازمان حفاظت محیط زیست و «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت به مسوولان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر مهاجران اهدا شد.

وی ادامه داد: افزایش سرانه فضای سبز به‌ازای هر یک از شهروندان در مقایسه با استاندارد جهانی، نظارت گسترده بر فعالیت وسایل نقلیه در راستای چگونگی مصرف سوخت مهمترین شاخص انتخاب شهر سبز ایران است که برای دومین سال متوالی تندیس این مهم به شهر مهاجران اختصاص یافت.

جذب ۹۴۰ میلیارد ریال سرمایه در حوزه صنعت و معدن منطقه آزاد ماکو

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: امسال ۹۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت و معدن در این منطقه انجام شده‌است.

ابراهیم جلیلی افزود: از این میزان، ۴۲۰ میلیارد ریال در حوزه معدن و ۵۲۰  میلیارد ریال در حوزه صنعت سرمایه‌گذاری شده‌است.

نجات جنین سالم در دوقلوهای همسان با جراحی و عمل میکروویو در شیراز

اعضای تیم جراحی در بیمارستان مرکزی شیراز موفق شدند برای نخستین بار در کشور با حذف عمل خون رسانی به جنین معیوب و حذف یکی از دوقلوهای همسان معیوب ، جان قل سالم را قبل از زایمان مادر در شیراز نجات دهند.

رییس بخش پریناتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد : در بسیاری موارد برای نجات قل سالم به دنبال مرگ خود به خود قل عارضه دار و کاهش عوارض چند قلویی، مداخله جنینی حین بارداری ضروری است.

دکتر  حمیرا وفایی با بیان اینکه عمل جراحی حذف جنین عارضه دار در دوقلوهای همسان با استفاده از میکروویو در بیمارستان مرکزی شیراز با موفقیت انجام شده است افزود: طی چند دهه گذشته میزان بروز حاملگی های چند قلویی به دلیل افزایش سن باروری و استفاده از روش های کمک باروری افزایش یافته و لازم است بدانیم میزان ناهنجاری در دوقلوهای همسان، دو تا سه برابر بیشتر از حاملگی های تک قلویی است.

گزارش های استان ها

"قدرت‌نمایی کاندیداها برای رسیدن به صندلی‌های سبز بهارستان" از مرکز تهران ، "تبلیغات انتخاباتی بوشهر، سبقت فضای مجازی از واقعی و غیبت احزاب" از مرکز بوشهر ، "انتخابات یازدهم مجلس ووعده نامزدها درهرمزگان" از مرکز بندرعباس ، "مطالبات جامعه ورزشی کرمانشاه از نمایندگان مجلس یازدهم" از مرکز کرمانشاه ، "سایه تردید بر قطعیت حضور" از مرکز سنندج  ، "واکاوی شعارهای انتخاباتی داوطلبان مجلس در اصفهان" از مرکز اصفهان،"وعده های نشدنی در ایستگاه تبلیغات انتخاباتی لرستان" ازمرکز خرم آباد ،"نوع تبلیغات، سنگ محکی برای شناسایی داوطلبان اصلح در انتخابات" از مرکز سمنان ، "بازتاب مشارکت در امپریالسیم رسانه‌ای" از مرکز ارومیه ،"خانه ملت برآیندی از شعور سیاسی با آورد برنامه و قانون " و "شور و هیجان «انتخاب» در قطب صنعت ایران " از مرکز اراک ، "انتخابات مجلس یازدهم؛ مشارکت مهم‌تر از نتیجه" از دفتر کاشان، "کارناوال های انتخاباتی و مردمی که همه چیز را می دانند" از مرکز یاسوج ،  "سردی فضای انتخاباتی؛ پویایی سیاسی یا کوچ منازعات به فضای مجازی ؟" از مرکز ساری و " نقش رسانه ها در شور انتخاباتی"  و  برگزاری میزگردی باعنوان " نقش دانشگاهیان در معرفی معیارهای انتخاب اصلح" ازسوی مرکز کرج از جمله گزارش هایی از ازسوی مراکز استانها منتشر شده است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =