۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83678086
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان مشهدی اهدا شد

مشهد- ایرنا- ۳۰۰ سری جهیزیه از سوی آستان قدس رضوی روز دوشنبه طی مراسمی در تالار قدس حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به نوعروسان مشهد اهدا شد.

تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: این نهاد به میزان امکانات و ظرفیت‌های خود در راستای ترویج ازدواج آسان قدم برداشته است.

حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی افزود: گذشت، مدارا و چشم پوشی از اشتباهات لازمه زندگی مشترک و مولفه‌ای مهم است که موجب آرامش و زندگی متعالی می‌شود.

وی ادامه داد: زندگی متدینانه و عینیت بخشیدن به ارزش‌های اصیل اسلامی در زندگی مشترک، به محبت و شور و نشاط فزونی می‌بخشد.

وی گفت: جهیزیه‌های اهدایی به نوعروسان مشهد براساس توان مالی آستان قدس رضوی است اما متناسب با ظرفیت‌ها و امکانات خود برای تداوم اینگونه اقدامات تلاش خواهیم کرد.

سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: نوعروسانی که این جهیزیه‌ها را دریافت می‌کنند، با همکاری کانون‌های خادم‌یاری رضوی در مشهد شناسایی و پس از بررسی شاخصه‌های لازم و تحقیقات محلی انتخاب شده‌اند.

حامد صادقی افزود: هدف از توزیع این جهیزیه‌ها حمایت از ازدواج است و در مرحله نخست ۵۰ سری جهیزیه تحویل نوعروسان می‌شود و در مرحله دوم که پایان این هفته خواهد بود، فرآیند تحویل کامل جهیزیه‌ها به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: هر سری جهیزیه شامل ۱۰ قلم کالای ضروری زندگی مشترک است که همه آنها از تولیدات ایرانی می‌باشد.

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی نیز در این مراسم گفت: از سال گذشته تاکنون ۶ هزار فقره تسهیلات برای خرید جهیزیه در سراسر کشور به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال به نوعروسان پرداخت شده است.

محمد حسین استاد آقا افزود: علاوه بر پرداخت تسهیلات تاکنون یکهزار سری جهیزیه نیز به نوعروسانی که از سوی نهادهای مختلف معرفی شده و واجد شرایط دریافت جهیزیه بودند، اهدا  شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =