راه ارتباطی ۲۰۳ روستای استان اردبیل مسدود است

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: بارش برف و کولاک راه ارتباطی ۲۰۳ روستای این استان را مسدود کرده و راهداران برای بازگشایی آنها تلاش می‌کنند.

علی رحمتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در پی بارش دیشب برف راه ارتباطی ۳۸۶ روستا در استان مسدود شده بود که با تلاش راهداران تاکنون راه ارتباطی ۱۸۳ روستا بازگشایی شده و رفت و آمد در آنها در جریان است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون راه ارتباطی ۲۰۳ روستا در استان مسدود است، اظهارداشت: از این تعداد ۸۵ روستا در شهرستان خلخال، ۶۰ روستا در شهرستان کوثر، ۱۸ روستا در اردبیل، ۱۲ روستا در نیر، ۱۲ روستا در سرعین، ۱۰ روستا در شهرستان گرمی، پنج روستا در شهرستان نمین و یک روستا در شهرستان مشگین‌شهر واقع شده است.

وی بیان‌کرد: با وجود بارش برف و کولاک راهداران تلاش می‌کنند تا راه‌ ارتباطی این روستاهای مسدود شده را در کمترین زمان ممکن بازگشایی کنند و به احتمال زیاد از فردا راه‌های ارتباطی تمامی روستاهای استان باز خواهد شد.

رحمتی همچنین با اشاره به نامساعد بودن شرایط جوی از شهروندان استان خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت ضرورت با رعایت سرعت مطمئنه خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی و زمستانی از جمله زنجیرچرخ مجهز کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۲۸۶ دستگاه ماشین‌آلات راهداری استان با ۴۳۵ نیرو در قالب ۱۱۰ گروه در آماده‌باش کامل بوده و در ۱۳ راهدارخانه سیار و ثابت استان برای خدمات‌رسانی در مواقع نیاز مستقر هستند.

وی افزود: همچنین ۲۰ هزار تن شن و نمک خریداری شده و در انبارها و راهدارخانه‌ها استان برای استفاده در مواقع ضروری ذخیره‌سازی شده است.

وی از مردم خواست قبل از سفر با سامانه ۱۴۱ و یا با شماره تلفن ۳۳۷۴۵۹۰۲ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

استان اردبیل ۱۳۷ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم‌ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم‌ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند هستند.
هشت گردنه سخت‌گذر و برف‌گیر به نام‌های حیران ، صایین ، کجل، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره‌آغاج و اسالم در راه‌های ارتباطی این استان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =