تولید ماهی گرمابی در آستارا ۲۵ درصد افزایش یافت

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا گفت: امسال ۵۴ تن ماهی گرمابی در مزارع پرورش ماهی این شهرستان تولید شد و این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش یافته‌است.

صادق خاصی پور روز دوشنبه اظهار کرد: این میزان ماهی به ارزش هشت میلیارد ریال، از ۶ آب بندان به مساحت حدود ۳۷ هکتار استحصال شد و علت افزایش تولید، افزایش تعداد آب بندان هاست.

وی بیان کرد: بیشتر ماهی های تولیدی کپور، آمور، فیتوفاک و بیگ هد است و در آب بندان ها برای ۱۲ نفر به صورت مستقیم و به ۲۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

رئیس اداره شیلات آستارا ادامه داد: به متقاضیان پرورش ماهی گرمابی، سردابی و خاویار در استخرهای پیش ساخته، تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود و با توجه به کاهش ماهی استخوانی در دریای خزر، ماهی پرورشی در بازار رونق یافته است.

خاصی پور گفت: سقف تسهیلات پرورش ماهی، ۲۵۰ میلیون ریال با حدود ۶ درصد سود است و متقاضیان دارای منابع آب چاه، رودخانه و چشمه در محل سکونت خود به پرورش ماهی اقدام کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و از منابع آب متعدد و مناطق مستعد پرورش آبزیان برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =