تمام امکانات دستگاه‌های بروجرد در مواقع بحران به کار گرفته شود

بروجرد – ایرنا – فرماندار بروجرد گفت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی و احتمال بارش برف و بحران تمام امکانات برای جلوگیری از مسدود شدن راه های روستایی به کار گرفته شود.

عبدالرحیم رحیمی روز دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران که محل فرماندار برگزار شد افزود: برنامه ریزی برای جلوگیری از مشکلات هنگام بحران و بارش برف باید قبل از بروز صورت گیرد تا در هنگام مشکل بتوان با اولویت بندی مشکلات را برطرف کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به این که طبق پیش بینی سازمان هواشناسی روز جمعه احتمال بارش برف وجود دارد، باید اقدامات لازم برای جلوگیری از راه ها صورت گیرد.

رحیمی اظهار داشت: در پی بارش برف، روستاها بیشترین مشکل را دارند و از هم اکنون باید برنامه ریزی صورت گیرد و دستگاه های برفروب و نمک پاش در محورهای برفگیر مستقر شوند تا در صورت برف شدید و احتمال مسدود شدن جاده، سریعا اقدام کنند.

فرماندار بروجرد گفت: همه تجهیزات و امکانات راهداری، شهرداری و سایر نهادها و ارگان ها برای جلوگیری از مسدود شدن محورها آماده باشند تا در صورت نیاز از آنها استفاده شود.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده بروجرد در این جلسه گفت: برای تسریع در روند بروفروبی در محورها باید امکانات و تجهیزات ساماندهی شوند تا هر دستگاه در مسیر مورد نیاز مشغول شود.

امین گودرزی بیان کرد: امکانات حوزه راهداری برای محورهای شهرستان اندک است اما با کمک تجهیزات سایر ارگان ها می توان در برفروبی محورها اقدامات اثرگذاری انجام داد.

وی اضافه کرد: بعد از بارش هر برف طبق اولویت برفروبی و بازگشایی مسیرها انجام می شود و همزمان نمی توان همه محورهای اصلی و روستایی را با هم بازگشایی کرد.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد در این جلسه افزود: عصر چهارشنبه سامانه بارشی برف و باران وارد منطقه می شود که تا رو جمعه ادامه دارد و در ارتفاعات این بارشها به صورت برف خواهد بود.

بهروز یاراحمدی اضافه کرد: میزان بارش های سال زراعی ۲۵۳ میلیمتر است که بارش های سال زراعی گذشته ۴۸۷ و بلند مدت ۲۶۱ میلیمتر ثبت شده و کمترین دمای هوا هفته گذشته ۱۴ درجه زیر صفر بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =