وضعیت بیمه ورزشی در رشته شنای استان قزوین مطلوب نیست

قزوین – ایرنا – مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: رشته شنا در این استان از ظرفیت‌ها، زیرساخت‌ها و توانمندی‌های زیادی برخوردار است اما متاسفانه تعداد نیروهای سازمان یافته یا بیمه شده آن اصلا مطلوب نیست.

علایی مقدم روز دوشنبه در مجمع سالانه هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان قزوین، افزود: رشته شنا از دیرباز در دین مبین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است و در حوزه قهرمانی نیز به عنوان رشته‌ای زرخیز شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۰ استخر شنا در استان فعال است، اضافه کرد: تعداد نیروی سازمان یافته این رشته در استان حدود سه هزار نفر یعنی برای هر استخر ۱۰۰ نفر است که به هیچ وجه این تعداد ورزشکار برای این رشته قابل قبول نیست.

علایی مقدم اضافه کرد: یکی از شهرستان‌های استان با چهار استخر تنها ۸۰ نفر نیروی بیمه شده دارد که این موضوع، نشان دهنده عملکرد نامناسب در جذب ورزشکاران و استعدادیابی است.

وی افزود: هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان از نظر علمی، تجربی و زیرساخت غنی است و پذیرفته نیست که در المپیاد استعدادهای برتر کشور خوش ندرخشد؟

علایی مقدم اضافه کرد: ما از هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان با این همه ظرفیت و استعداد عملکرد می‌خواهیم و باید به هرشکل ممکن برای جذب ورزشکاران و قهرمانان و حمایت از
آنها اقدام کند.

وی اضافه کرد: همچنین هیات شنا باید بر عملکرد مدارس شنا با جدیت نظارت کند و با نرخ گذاری جلوی دریافت مبالغ اضافه از خانواده‌ها را بگیرد.

استان قزوین ۷۴ هزار بیمه شده در رشته‌های ورزشی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =