هر اقدامی از هر نقطه جهان به ایران با پاسخ کوبنده مواجه می‌شود

زنجان- ایرنا- مشاور عالی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: ایران امروز به حدی از اقتدار نظامی و دفاعی رسیده که هرگونه موشکی از هر نقطه جهان به سمت ما شلیک شود جمهوری اسلامی، تمام مراکز مهم آن کشور را به صورت اتوماتیک مورد هدف قرار می‌دهد.

سردار احمد کریم‌پور روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، اظهار داشت: جمهوری اسلامی، تبدیل به باکس‌های ۲۰ کیلومتری شده که سه هزار و ۷۰۰ نقطه پدافندی با نام مبارک حضرت زهرا(س) در بین هر کدام از این باکس‌ها قرار دارد و هیچ هواپیمایی نمی‌تواند وارد ایران شود.

وی با اشاره به سخنان شهید قاسم سلیمانی خطاب به آمریکا که گفته بود شما هر کجا که فکر کنید ما نزدیک شما هستیم، خاطرنشان کرد: ایران، مجهز به سیستمی است که در هر نقطه دنیا بخواهند علیه جمهوری اسلامی حرفی زده شود توانایی شنیدن آن را داریم و هیچکدام از دشمنان، امنیت کامل ندارند.

کریم‌پور تصریح کرد: جمهوری اسلامی بر روی هر هواپیمایی بخواهد متمرکز شود، حتی لحظه استارت زدن آن را نیز متوجه می‌شود.

مشاور عالی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با اشاره به فرمایشات مختلف از رهبر معظم انقلاب اسلامی، افزود: ساخت سلاح هسته‌ای از سوی ایشان، ممنوع شده که در صورت برداشتن این ممنوعیت، ساخت سلاح هسته‌ای برای جمهوری اسلامی، آسان‌تیر از ساختن یک عینک معمولی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خصوصیات شهید سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: حاج قاسم، تربیت‌شده جبهه مقاومت و امام راحل بود.

کریم‌پور اظهار داشت: کاروان حرکت شهدا ادامه دارد و سردار سلیمانی نیز با درجه و امتیاز «مدافع حرم» به این کاروان پیوست به طوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند من به پیکر اِربا اِربای ( پاره پاره ) ایشان، سر تعظیم فرود می‌آورم.

اولین مسؤول اطلاعات و عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به دیدگاه سردار سلیمانی، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی می‌گفت آنقدر در تاریخ به عقب رفتم تا رسیدم به جهان بدون خدا و پیامبر که جهان در تاریکی بود و دختران را زنده به گور می‌کردند.

وی ادامه داد: خداوند در این عالم و آن شرایط، پیامبر(ص) را با اعطای حکمت و تزکیه به جهانیان عرضه کرد.

کریم‌پور گفت: نظر سردار شهید سلیمانی بر این بود که دین اسلام با قدرت ائمه معصومین(ع) به اروپا رسید اما قوم یهودی تصمیم داشتند این قدرت اسلام را بر زمین بزنند.

وی افزود: اسلام به قهقرا رفته بود به طوری که اسرائیل، یک‌شبه کشوری را اشغال و ۱۴ میلیون نفر را آماره کرد اما حتی یک نفر نتوانست یک سنگ به سمت اسرائیل پرتاب کند.

کریم‌پور خاطرنشان کرد: در شرایطی که دنیا در اختیار ۲ قدرت غرب و شرق قرار گرفته بود و استکبار می‌بلعید و تسلط پیدا می‌کرد، صدایی بلند شد و اعلام کرد که نه شرقی و نه غربی.

مشاور عالی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با بیان اینکه تحریم، اولین اقدام استکبار بر علیه جمهوری اسلامی بود، گفت: در این مسیر، موفق نشدند و سپس قصد تقسیم ایران به چند کشور را داشتند که در این زمینه نیز پیروز نشدند.

وی اظهار داشت: اقدام بعدی استکبار، ترور شاگردان تربیت‌شده مکتب امام خمینی(ره) بود که در این راه نیز به بن‌بست خورده و سپس با اجماع ۱۸۸ کشور جهان تصمیم به حمله به ایران و از بین بردن حکومت اسلامی کردند.

کریم‌پور با بیان اینکه در آن زمان نیز فقط ۲ کشور کره شمالی و سوریه به‌ویژه حافظ اسد در اجماع جهانی مشارکت نکرده و پشت سر ایران ایستادند، اظهار داشت: در شرایطی که حتی سیم خاردار نیز به ایران تحریم شده بود، جوانان از جمله سردار سلیمانی وارد جنگ و دفاع مقدس شدند که کشف استعداد این نسل، هنر امام راحل بود.

وی افزود: اولین نقطه‌ای که سردار سلیمانی در جبهه حضور یافت، سخت‌ترین منطقه بود و خطاب به دشمن گفت خطی که می‌خواهید بشکنید، ما هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =