اجرای طرح ارتقای دانش و سواد عشایر استان بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- سرپرست معاونت سواد آموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اجرای طرح ارتقای سطح دانش و سواد عشایر با مشارکت معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در این استان آغاز شد.

عباس امید روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: آموزش عشایر و ترغیب آنها به فراگیری سواد یکی از مسائل اساسی حوزه سوادآموزی است و دختران و زنان عشایر به واسطه تنوع فعالیت‌ها و وظایفی چون خانه داری، تربیت فرزند، پرورش دام و صنایع دستی حضوری پر رنگ و انحصاری در جامعه دارند.

وی ادامه داد: بنابراین ارائه روش‌های آموزشی سازگار با نوع معیشت و زیست آنان در دستور کار معاونت سوادآموزی استان بوشهر قرار گرفته‌است.

امید، افزایش پوشش تحصیلی زنان و دختران بازمانده از تحصیل عشایری، کمک به تسریع در استقرار عدالت جنسیتی در آموزش، فراهم کردن زمینه های رشد شکوفایی استعدادها و توانمندی‌های زنان و دختران عشایر و توانمند سازی آنان در زمینه مهارت زندگی و اجتماعی را از هدف‌های اجرای طرح ارتقای سطح دانش و سواد در مناطق عشایری عنوان کرد.

سرپرست معاونت سواد آموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: پیش بینی می‌شود در این طرح ۳۰۰ نفر از عشایر از نعمت سواد برخوردار شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =