پروژه گازرسانی مجتمع ۲۵۶ واحدی قائمیه زاهدان به بهره‌برداری رسید

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش بی وقفه کارکنان شرکت گاز استان پروژه گازرسانی به مجتمع ۲۵۶ واحدی قائمیه (ارتش) در شهر زاهدان به بهره‌برداری رسید.

رضا پنجابی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پروژه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و با احداث ایستگاه اندازه گیری صورت پذیرفت که در پی انجام این مهم زمینه بهره‌مندی ۲۵۶ خانوار از نعمت گاز طبیعی مهیا و یکی از بزرگترین دغدغه‌های این همشهریان که تامین سوخت موردنیاز بوده برطرف شده است.

وی گفت: با توجه به لوله‌گذاری‌های انجام شده در سطح شهر زاهدان این شرکت آماده واگذاری تعداد بیشتری اشتراک به شهروندان متقاضی است.

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان به تخصیص وام پنج میلیون تومانی به متقاضیان جهت کمک هزینه لوله کشی و خرید اشتراک گاز نیز اشاره کرد و افزود: تعرفه‌های مرتبط با حق انشعاب مطابق تعرفه شرکت ملی گاز ایران و براساس زیربنای منزل محاسبه و قابل پرداخت است که در این مورد برخی معافیت‌ها برای خانواده‌های شهدا، جانبازان، کمیته امداد و بهزیستی اعمال می‌شود.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با گستره ۱۸۸ هزار و ۲۲۲ کیلومترمربع (معادل ۱۱.۵ درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت آخرین استان فاقد شبکه گاز کشور به شمار می‌رود که دولت یازدهم و دوازدهم عزم خود را جزم کرده تا مردم این استان دور افتاده را از نعمت گاز شهری برخوردار کند و رنج سال‌ها حمل سیلندرهای گاز مایع را از آنان بزداید.

این طرح، اهداف چندگانه‌ای را دنبال می‌کند که از جمله آنها می‌توان به گازرسانی به نیروگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، واحدهای صنعتی و ساخت خطوط فرعی و شبکه‌های شهری برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی اشاره کرد.

پس از اجرای طرح انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر و گازرسانی شهری در این شهر عملیات اجرای لوله گذاری و انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان انجام شد و هم اینک شهر زاهدان در حال گازرسانی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =