۲۰پرونده تخلف انتخاباتی در باشت تشکیل شد

گچساران- ایرنا- دادستان باشت گفت: ۲۰پرونده تخلف انتخاباتی در جریان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دستگاه قضایی این شهرستان تشکیل شد.

علی حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین این پرونده ها  در زمینه حضور مدیران و کارکنان قبل از زمان رسمی انتخابات در جلسات انتخاباتی بوده است.

وی ابراز کرد: تاکنون هیچگونه حکمی برای متخلفان انتخاباتی صادر نشده و همچنان پرونده آنها در دست بررسی است.

حسینی با بیان اینکه دستگاه قضایی با هر قانون شکنی برخورد قاطع می کند گفت: رعایت قانون یک وظیفه است و عملکرد و اقدامات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی دستگاه قضایی رصد می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین فضای مجازی به طور کامل رصد می شود و هواداران کاندیداهای انتخاباتی از هتک حرمت و انتشار مطالب علیه سایر داوطلبان خودداری کنند.

حسینی به مشارکت حداکثری ، امنیت و صحت انتخابات اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی حساسیت ویژه ای در زمینه امنیت انتخابات دارد .

وی بیان کرد: طبق قانون هرگونه خرید و فروش مستقیم و غیرمستقیم رأی شامل توزیع اقلام ،اعطای کمک‌های نقدی و غیرنقدی به اشخاص حقیقی و حقوقی، اعطای وام، پاداش و یا امتیازات جرم است.

حسینی ابراز کرد: امکانات دولتی نباید برای داوطلب خاصی مورد استفاده قرار گیرد.

۹ نفر در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در رقابت برای کسب یک کرسی بهارستان حضور داشتند که با کناره گیری یک نامزد شمار داوطلبان این حوزه انتخابیه به هشت نفر رسیده است.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =