کامیون‌های حمل بار جنوب کرمان سوخت تشویقی دریافت می‌کنند

جیرفت - ایرنا - به گفته معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان، کامیون‌هایی که در هفت شهرستان جنوبی کرمان اقدام به حمل محصولات کشاورزی کنند از سوخت تشویقی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش دریافتی روز سه‌شنبه ایرنا، مجتبی محمودی افزود: با هدف تشویق رانندگانی که از ابتدای بهمن ۹۸ تا پایان خرداد ۹۹  از مبدأ شهرستان‌های جنوبی استان کرمان (جیرفت، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، عنبرآباد، رودبار جنوب و فاریاب) اقدام به حمل محصولات کشاورزی کنند، ۳۰ درصد سوخت بیشتر به عنوان سوخت تشویقی اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه ۱۰۵ شرکت حمل و نقل باری در جنوب کرمان فعال است، تصریح کرد: در اوج برداشت محصولات کشاورزی منطقه، روزانه بیش از ۲ هزار کامیون اقدام به بارگیری و حمل محصولات کشاورزی به بازارهای هدف می‌کنند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان ادامه داد: با این میزان خروج بار، جنوب کرمان رتبه نخست خروج بار در کشور را به خود اختصاص داده است. 

وی با بیان اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان آمادگی دارد نسبت به صدور حواله لاستیک نیز برای کامیون‌های این رانندگان اقدام کند، افزود: از تمام ظرفیت موجود برای حمل و نقل به موقع محصولات کشاورزی جنوب استان استفاده می‌کنیم.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی را تحت پوشش دارد.

سالانه بیش از چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در جنوب کرمان تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.

اخبار مرتبط