همایش تجلیل از همسران جانبازان در شیراز برگزار شد

شیراز- ایرنا- همایش اسوه‌های طاقت ویژه تجلیل از همسران جانبازان بیش از ۷۰ درصد با هدف ارتقای سرمایه‌های اجتماعی و نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با همکاری انجمن‌ها و سازمان‌های مسوول برگزار شد.

این آیین که دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸ و به ‌مناسبت هفته زن اجرا شد، با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه جانبازان صورت گرفت؛ بدین‌ترتیب انجمن جانبازان قطع عضو، انجمن جانبازان شیمیایی، انجمن راست قامتان جاوید، انجمن جانبازان بصیر، انجمن جانبازان اعصاب و روان و انجمن جانبازان قطع نخاع در اجرای این برنامه همراهی کردند.

دفاع مقدس برای همسران جانبازان ادامه دارد

شهردار شیراز در این آیین با بیان اینکه دفاع مقدس هنوز برای همسران جانبازان ادامه دارد، ابراز داشت: صبری که همسران جانبازان تحمل می کنند، در کلام نمی گنجد و دردی که مادران جانبازان به خاطر مهر مادری به جان خریده‌اند، وصف ناشدنی است.

حیدر اسکندرپور جانبازان را آیینه تمام‌نمای عزت، سربلندی و غرور ملت خواند و بیان کرد: جانبازان برای ادامه حیات کشور از خودگذشتگی کردند و امروز سخت‌ترین دردها را تحمل می کنند؛ اما با افتخار زندگی می‌کنند.

شهردار شیراز ، همسران جانبازان را میراث معنوی ملت دانست و اضافه کرد: آیندگان بیش از امروز قدر و ارزش شهدا و جانبازان را درک می کنند و افتخار خواهند کرد که ملتی برای دفاع از آرمان‌ها، میهن و سربلندی ایران نهایت ایثارگری به ظهور رساندند. 

سازمان فرهنگی شهرداری شیراز خاطرات همسران جانبازان را کتاب می‌کند

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این آیین ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن به خانواده‌های همسران جانبازان، با یادکرد از فرمایش رهبری درباره جانبازان، عنوان کرد: به گفته رهبری جنگ تحمیلی طلای ناب و گنجی گران‌بهاست که با قلم نویسندگان زینت می‌یابد و تا زمانی که قهرمانان واقعی جنگ تحمیلی وجود دارند دیگر نیازی به قهرمان‌سازی توسط ذهن نویسنده نیست و زندگی هریک از این قهرمانان به تنهایی چندین هزار کتاب است.

مرتضی جعفری اعلام کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب اهتمام و توجه ویژه‌ای به موضوع گسترش فرهنگ و ادبیات مقاومت و الگوسازی موثر خواهد داشت و اعلام آمادگی می‌کند با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بتواند حرکتی را شروع کند تا خاطرات و دلنوشته‌های همسران را جمع آوری، تدوین و منعکس کند.

معاون فرهنگی شهردار شیراز افزود: در کشور ما تاکنون بسیار به همسران و مادران شهید پرداخته شده است؛ اما متاسفانه درباره همسران جانبازان به ویژه جانبازان بیش از ۷۰ درصد چندان توجهی نشده و تنها آثاری انگشت شمار درباره زندگی همسران جانباز جنگ تحمیلی نگاشته شده است؛ از همین رو نیاز است تا در این حوزه به‌صورتی جدی اقدام کنیم.

وی افزود: در مجموعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی قصد داریم در برنامه‌های مختلف بیش از گذشته به اقشار خاص از جمله جانبازان که گنجینه‌هایی ارزشمند وثروتی معنوی به‌شمار می‌روند بپردازیم و برنامه‌هایی مناسب با شرایط خانواده‌های آنان اجرا کنیم؛ از جمله برگزاری تورهای تفریحی و فراغتی که می‌تواند در به‌زیستی روانی و تجدید روحیه آنان موثر باشد.

جعفری ابراز داشت: افزون بر این ارائه خدمات پزشکی، مشاوره‌ای و کارگاهی به منظور ارتقای شاخصه‌ها و مهارت‌های ضروری برای بهبود شرایط زندگی جانبازان و توانمندسازی همسران جانبازان نیز اجرایی خواهد شد.

در این مراسم اعضای شورای شهر شیراز و مدیران شهری نیز از مادر شهیدان والامقام خسرو، مهدی و فرهاد ایزدی تجلیل کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =