مجلس همتراز جمهوری اسلامی با مشارکت حداکثری محقق می‌شود

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه شهید بهشتی گفت: حضور حداکثری اقشار مختلف مردم و جامعه دانشگاهی پای صندوق‌های رای و انتخاب نمایندگان شایسته سبب می‌شود تا مجلس شورای اسلامی همتراز جمهوری اسلامی ایران قرارگیرد.

سعد الله نصیری قیداری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در خصوص انتخابات دوم اسفند افزود: کشور یک بار دیگر در فضای انتخابات قرار گرفت و از آنجا که بنده خود یک دوره نماینده مجلس بودم، جایگاه قوه مقننه را در تایید فرمایش امام راحل بسیار بالا می‌دانم.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به انقلاب و مجلس شورای اسلامی هزاران نفر جان خود را فدا کردند، تصریح کرد: حضور حداکثری مردم و جامعه دانشگاهی پای صندوق های رای و انتخاب نمایندگان شایسته سبب می‌شود تا مجلس همتراز جمهوری اسلامی ایران قرار بگیرد.

رییس دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به این سوال که چه راهکاری برای مقابله با رسانه های معاند ودشمنان در آستانه انتخابات پیشنهاد می شود، گفت: ملت ما به اندازه کافی هوشمند است و در این ۴۱ سال که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد مردم به بلوغ و کفایت لازم در این زمینه رسیده اند.

نصیری قیداری ادامه داد:  این تبلیغات نیز همیشه و از ابتدای انقلاب بوده ولی مردم بدون توجه به مشکلات اقتصادی، در شرایط حساس کشور و در زمان نیاز با حضور حداکثری به بهترین شکلی در انتخابات و دیگر عرصه ها مشارکت کردند تا بیعت دوباره خود را با انقلاب اسلامی نشان دهند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

جهان نیازمند رشته‌های علوم انسانی است

وی همچنین درخصوص رشته های تحصیلی در این دانشگاه گفت: رشته های تحصیلی دانشگاه شهید بهشتی متشکل از مهندسی، پزشکی وعلوم انسانی است. حتی برخی رشته‌های علوم انسانی این دانشگاه در کشور از جایگاه بالایی برخوردار است و دانشجویان با رتبه‌های بسیار بالا از آن استقبال می‌کنند.

رییس دانشگاه شهید بهشتی افزود: در حوزه تربیتی، روانشناسی، حقوقی و دیگر رشته‌ها این دانشگاه اولین قبولی های کنکور را جذب می‌کند تا توجه به رشته‌های علوم انسانی بیشتر نمایان شود.

نصیری قیداری در پاسخ به این سوال که دانشگاه شهید بهشتی در مقوله علوم انسانی چقدر رشد داشته است؟، یادآو شد: ممکن است یک دانشگاه در رشته‌هایی خیلی خوب عمل کرده باشد. ولی در فضای رسانه‌ای شاید اطلاع رسانی و توجه کافی به آن صورت نگیرد. این در حالی است که دانشگاه شهید بهشتی در بیشتر رشته‌ها موفق است.

وی گفت: امروزه  جایگاه علوم انسانی در دنیا بسیار رشد کرده و در حوزه‌های کاربردی نیز علوم انسانی با حساسیت بالایی دنبال می‌شودزیرا باوجود اینکه دنیا در علم و فناوری رشد کرده ولی هنوز بشر احساس رفاه، آسایش و امنیت ندارد. دلیل آن هم این است که از حوزه علوم انسانی بهره کمی گرفته است.

رییس دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: اگر رشته‌های بین رشته‌ای را در کنار فلسفه، ‌روانشناسی، ادبیات فارسی و دیگر رشته‌های علوم انسانی رشد دهیم به سعادت و رفاه بشر کمک شایانی خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =