۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 1374
کد خبر: 83677821
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای اصفهان ناسالم است

اصفهان - ایرنا - وضعیت کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان ظهر دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸ در وضعیت نارنجی قرار گرفت و برای گروه‌های حساس ناسالم شد.

میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم و طبق اعلام مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ۱۲ ظهر امروز دوشنبه  با میانگین ۱۲۸ (AQI) در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

وضعیت هوای کلان‌شهر اصفهان امروز در میدان احمدآباد با شاخص ۱۳۸، خیابان دانشگاه ۱۳۷، خیابان استانداری ۱۱۹،خیابان پروین با ۱۲۱، خیابان رودکی ۱۲۴ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شاخص کیفی هوای کاشان ۸۵ سالم و شاهین شهر با ۱۳۴ (AQI) ، مبارکه ۱۱۸ و نجف آباد ۱۱۷ ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است را تبدیل به یک عدد بدون واحد می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

بر پایه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان  وضعیت جوی این منطقه به نسبت ناپایدار است که بر این اساس وضعیت جوی در اکثر مناطق استان به‌صورت نیمه ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود. 

 امروز دوشنبه بارش های پراکنده برف و باران در نیمه غربی وبارش خفیف در دیگر مناطق استان پیش‌بینی می‌شود که از روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی در اکثرمناطق شرایط افزایش ابر و در غرب وجنوب بارش پراکنده انتظار می‌رود؛ غبارصبحگاهی در ساعات اولیه روز در کلان شهر اصفهان و مناطق صنعتی باعث کاهش کیفیت هوا می‌شود و  بیشینه دما در مناطق غربی ۲تا۳ درجه کاهش دارد و در اکثر مناطق استان  تغییر محسوس نخواهد داشت.

اصفهان در زمره شهرهای آلوده ایران از نظر هواست و این پدیده در فصول سرد و پایداری هوا تشدید می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =