"خبرگان بانکی" به عملکرد بانکهای همدان نظارت می‌کنند

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان از تشکیل هیات خبرگان بانکی در این استان خبر داد و گفت: این هیات به عملکرد بانکها درباره تسهیل و گشایش کار واحدهای تولیدی و صنایع نظارت و کمک می‌کنند.

ظاهر پورمجاهد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد مورد تایید رییس کل بانک مرکزی هستند و با حکم وی به عضویت این هیات در می آیند. 

وی اضافه کرد: بخش زیادی از مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی استان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مربوط به تامین منابع مالی و تسهیلات بانکی و یا تقسیط مجدد بدهی های معوقه است که نیازمند همکاری و تعامل بانکهای عامل است. 

پورمجاهد گفت: برخی از مصوبه های این کارگروه در بانکها جدی گرفته نمی شود و هیات خبرگان بانکی در این راستا بسیار کارگشا است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان خاطرنشان کرد: این هیات موظف است دلایل و مستندات بانکها برای استنکاف از پرداخت تسهیلات مورد نظر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را بررسی کرده و درباره آن اظهارنظر کند.

وی ابراز امیدواری کرد: با تشکیل هیات خبرگان بانکی تعداد بیشتری از صنایع و واحدهای تولیدی مشکل دار به چرخه تولید برگردند.

اعضای این هیات در همدان پنج نفر هستند و به تازگی کار خود را آغاز کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =