استقرار ۳۹ شعبه رای در نقاط سخت‌گذر خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا - رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: با بررسی‌های صورت گرفته ۳۹ شعبه رای‌گیری در مناطق سخت‌گذر استان مستقر خواهد شد که برنامه‌ریزی لازم برای خدمات‌رسانی مناسب به این شعب گرفته است.

ولی الله حیاتی، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد هفت شعبه در شهرستان راز و جرگلان، ۹ شعبه در مانه و سلقان،  هشت شعبه در فاروج، ۶ شعبه در شیروان، هفت شعبه در بجنورد و ۲ شعبه در شهرستان اسفراین خواهد بود.

بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی، جمعه آینده در روز برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره خبرگان رهبری، شاهد بارش باران و برف در برخی مناطق، بخصوص نواحی کوهستانی خواهد بود.    

 رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی افزود: از شعب مستقر در نواحی سخت‌گذر استان هفت شعبه به صورت ثابت و ۳۲ شعبه به صورت سیار در زمینه جمع آوری آرای مردم این مناطق فعالیت خواهند داشت.

حیاتی خاطرنشان کرد: در این راستا هماهنگی لازم با اداره کل راهداری، برق، هلال احمر و سایر دستگاه های خدمات رسان برای سرویس دهی شایسته به شعب یاد شده و جلوگیری از بروز هرگونه وقفه ای در کار جمع آوری آرای شهروندان صورت گرفته است.

وی همچنین از استقرار ۲ بالگرد از روز پنجشنبه یکم اسفندماه در استان به منظور خدمات رسانی در شرایط حساس و بحرانی خبر داد و از دستگاه‌های اجرایی به ویژه مخابرات استان خواست شرایط پروازی تمام روستاها را احصا و در اختیار ستاد قرار دهند تا در روز انتخابات مشکل خاصی به وجود نیاید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی از برنامه ریزی برای بازبینی و کنترل تمامی مسیرهای منتهی به شعب اخذ رای استان در روز چهارشنبه خبر داد و گفت: اداره کل برق و مخابرات نیز باید تدبیری اتخاذ کنند که در هیچ شرایطی خدمات مخابراتی و برق این شعب قطع نشود تا در روند انتخابات خلل ایجاد شود.

حیاتی همچنین از مخابرات استان خواست حتماً بی تی اس برق اضطراری و باتری ذخیره را برای روز انتخابات تدارک ببیند تا آنتن دهی شبکه دچار چالش نشود.

وی یادآور شد: بخشداران استان نیز مکلف شده اند تا پیگیری ها و پیش بینی های لازم برای شعب سخت گذر مناطق خود را انجام داده و شهرداران نیز علاوه بر این مناطق در مناطق شهری نسبت به پاکسازی و برف روبی راه دسترسی به شعب برای تردد راحت مردم اقدامات لازم را صورت دهند.

در استان خراسان شمالی ۸۴۰ شعبه رای گیری برای جمع آوری آرای بیش از ۶۵۸ هزار نفر واجدان شرایط رای پیش بینی شده که ۴۶۶ شعبه آن در نواحی روستایی و ۳۷۴ شعبه در نقاط شهری استقرار خواهد یافت.

این استان دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

همزمان با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز در این استان برای تعیین جایگزین مرحوم آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده فقید ادوار این استان در خبرگان رهبری، برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =