۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 1880
کد خبر: 83677685
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف گور دسته جمعی در نزدیک دمشق با ۷۰ جنازه

تهران- ایرنا- نیروهای ارتش عربی سوریه یک گور دسته جمعی را در منطقه دوما در حومه شرقی دمشق پایتخت سوریه شناسایی و کشف کردند.

به گزارش خبرگزاری سوریه (سانا) ، تاکنون از این گور دسته جمعی ۷۰ جنازه مربوط به نظامیان و غیرنظامیان کشف شده است و عملیات برای کشف مابقی اجساد ادامه دارد.

محمد منصور رییس پلیس نظامی دمشق در این ارتباط گفت ، این گور جمعی در منطقه “مزارع العب” نزدیک شهرک دوما در غوطه شرقی دمشق است و متعلق به نظامیان و غیرنظامیانی است که گروه‌های تروریستی پس از ربودن آنها را اعدام کردند.

وی افزود ، حدود ۷۰ جسد از این گور خارج شده که تاریخ کشته شدن آنها به سال‌های بین ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ برمی‌گردد و عملیات استخراج اجساد از این گور همچنان ادامه دارد.

دکتر ایمن خلو از پزشکی قانونی سوریه هم در خصوص این گور دسته جمعی گفت، اجساد برای تعیین هویت و انجام اقدامات قانونی به پزشکی قانونی منتقل می‌شوند.

غوطه شرقی دمشق سال ۲۰۱۸ پس از خارج کردن همه تروریست‌ها از شهر دوما؛ آخرین پایگاه آنها در غوطه شرقی آزاد شد.

سوریه از اسفند ماه 1389 ( مارس 2011 میلادی) درگیری بحران ناشی از حمایت برخی از کشورهای همسایه این کشور از تروریست ها است.

تروریست ها نزدیک به 80 درصد از سوریه را از جمله مناطق نزدیک به دمشق را اشغال کرده بودند که با همکاری کشورهای دوست سوریه موفق شد تا مناطق اشغالی خود را آزاد کرده و اکنون نیمی از استان ادلب در شمال غرب این کشور در اختیار تروریست ها است.

ادلب 11 درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد که ارتش سوریه در هفته های اخیر 600 کیلومتر مربع از مناطق اشغالی آن را که از سال 1394 در اختیار تروریست ها بود ، آزاد کرده است.

تروریست ها در زمان تسلط بر مناطق مختلف سوریه نظامیان سوری ، مخالفان خود و طرفداران نظام سیاسی این کشور را گردن می زدند و یا از ارتفاع بالا به پایین پرت می کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =