تاکید بر برخورد با آمران و عاملان ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس

تهران - ایرنا - دادستان کل جمهوری اسلامی ایران و معاون دادستان عراق بر همکاری، هماهنگی و تشکیل کمیته مشترک ویژه قضایی با هدف پیگیری پرونده شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان این دو شهید در سطح منطقه‌ و بین‌الملل تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل جمهور اسلامی ایران و «ضاری جابر فرهود» معاون دادستان کل و قائم مقام وزیر دادگستری جمهوری عراق امروز(دوشنبه) دیدار و گفت‌ وگو کردند.

در این دیدار معاون دادستان کل جمهوری عراق از تشکیل پرونده ای در دادستانی کل عراق در جهت برخورد با آمرین و عاملین حادثه ترور شهید قاسم سلیمانی وابومهدی المهندس و همراهانشان خبر داد و گفت: بطور قطع ثمره خون این شهدای عزیز باعث وحدت هرچه بیشتر بین دو ملت ایران و عراق خواهد بود.

همچنین در این دیدار دادستان کل جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اشتراکات فراوانی بین دو کشور ایران و عراق از گذشته تاکنون وجود داشته، گفت: البته ایران و عراق دارای دشمنان مشترکی همچون استکبار جهانی و صهیونیسم نیز هستند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری افزود: جنایات آمریکا در عراق با به وجود آوردن داعش یک امر بدیهی است که نیازی به ارائه دلیل ندارد و ایران در راستای دفاع از ملت عراق و حرم اهل بیت (ع) همه گونه همکاری را با عراق داشته است.

وی در این دیدار به یادداشت تفاهم نامه‌های چهارگانه بین ایران و عراق هم اشاره کرد و گفت: با توجه به این که در زمینه‌هایی همچون معاضدت در امور مدنی، کیفری، استرداد مجرمین و انتقال محکومین بین دو کشور تفاهم‌نامه وجود دارد، تسریع در انتقال محکومین بین دو کشور بخصوص زندانیان ایرانی در عراق نیز باید صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس جانشین شهید فرمانده نیروهای الحشد الشعبی و هشت تن دیگر از همراهان آنها ۱۳ دی ماه در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ و با حمله پهپادی آمریکایی به شهادت رسیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =