ساعات کاری ادارات ثبت احوال خراسان شمالی افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: ساعات کاری ادارات ثبت احوال استان به منظور ارائه خدمات ویژه در زمینه صدور شناسنامه و کارت ملی برای حضور گسترده مردم در انتخابات دوم اسفندماه افزایش یافته و روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری هم فعال هستند.

علی زاهدی نیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس تمامی ادارات ثبت احوال استان و شهرستان ها تا روز چهارشنبه از ساعت ۷ صبح تا ۱۷ بعدازظهر و در روز انتخابات به صورت تمام وقت آمادگی لازم برای رفع ایرادات و یا تعویض شناسنامه افراد را دارند.

وی افزود: همچنین با توجه به وجود چهار هزار کارت ملی هوشمند صادر شده که هنوز صاحبان آنها اقدام به گرفتن آنها نکرده اند در بازه زمانی فوری با تمامی آنها تماس برقرار می شود تا نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند تا در روز انتخابات با مشکل مواجه نشوند.

زاهدی نیا اظهار داشت: به تمامی دفاتر پیشخوان دولت نیز اعلام شده که در روز جمعه به صورت دایم فعال باشند تا نسبت به رفع ایرادات و تحویل کارت های ملی اقدام کنند.

وی گفت: در این میان به ادارات پست هم اعلام کرده ایم که باجه های پستی را برای روز انتخابات به منظور تحویل کارت های ملی فعال نگه دارند همچنین تمام شناسنامه های مکشوفه که تحویل پست شده در سامانه ثبت احوال ثبت می شود تا در صورت مراجعه افراد دچار مشکل نشوند.

مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در این میان یک نفر کشیک مطلع نیز برای هر اداره در نظر گرفته شده و شماره تماس وی به فرمانداری ها داده شده تا در صورت بروز مشکل در شعبات اخذ رای و عدم دسترسی به سامانه ثبت احوال بتواند مشکلات احتمالی را پاسخگو باشد و نسبت به رفع آن اقدام کند.

۶۵۰ هزار نفر در خراسان شمالی واجد شرایط رای داده هستند.

خراسان شمالی بر اساس آخرین آمار ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =