بیش از ۹۵۰۰ رای اولی در بوکان آماده مشارکت در انتخابات هستند

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری بوکان گفت: ۹ هزار و ۶۴۰ رای اولی که به تازگی وارد هجدهمین سال زندگی خود شده‌اند، در این شهرستان آماده مشارکت در انتخابات هستند.

لقمان خسروپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد واجدان شرایط رای دادن در این شهرستان را ۱۸۷ هزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: بیش از پنج درصد کل واجدان شرایط را رای اولی ها تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه تمامی امکانات و شرایط لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه در این شهرستان فراهم شده است، افزود: حضور رای اولی‌ها در این انتخابات، صحنه‌های زیبایی از مشارکت سیاسی این قشر فعال و پرانرژی را به نمایش خواهد گذاشت و نشان خواهد داد که آنها نیز در سرنوشت خود برای آینده سهیم می‌شوند.

وی بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و افزود: امیدواریم انتخابات پرشوری در بوکان همزمان با سراسر کشور برگزار شود و مردم نماینده شایسته‌ای را انتخاب و روانه مجلس شورای اسلامی کنند.

سرپرست فرمانداری بوکان اضافه کرد: در این شهرستان  ۱۵۹ شعبه اخذ رای برای جمع‌آوری آرای بوکانی‌ها در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۸۷ صندوق شهری و ۷۲ صندوق در روستا است.

در بوکان هشت نفر برای تصدی یک کرسی مجلس شورای اسلامی در این شهرستان با هم رقابت می‌کنند.

بوکان با ۲۵۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و حدود ۷۵ درصد مردم این شهرستان واجد شرایط رای دادن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =