کنفرانس بین‌المللی پناهجویان افغان با حضور ایران در پاکستان آغاز به کار کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - کنفرانس بین‌المللی با موضوع پناهجویان افغانستان به میزبانی دولت پاکستان و با حضور بیش از ۳۰ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در "اسلام آباد" آغاز به کار کرد.

کنفرانس پناهجویان افغان با مشارکت دولت پاکستان و آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) در اسلام‌آباد برگزار می شود.

در بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان در این خصوص آمده است: هدف از این همایش جهانی بررسی حضور چهار دهه پناهجویان افغان در پاکستان با شعار مشارکت جدید برای همبستگی است.
«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان و "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل در نشست افتتاحیه حضور داشتند. وزرا و مقامات ارشد بیش از ۳۰ کشور جهان در کنفرانس پناهجویان افغان حضور دارند.

"مهدی محمودی" مدیرکل اداره اتباع و امور مهاجرین وزارت کشور ریاست هیات جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس پناهجویان افغان را برعهده دارد.

در این همایش برای شناسایی چالش‌های پیش روی بازگشت داوطلبانه و با کرامت پناهجویان و تمرکز تازه در ارتباط با مسائل مربوط به پناهندگان افغانستان تلاش خواهد شد.


اواخر خردادماه امسال نیز ششمین نشست کمیته چهارجانبه پناهندگان به میزبانی دولت پاکستان و با حضور معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان ارشد دولت افغانستان و سازمان ملل متحد برگزار شد.
هدف از این اجلاس، یافتن راه حل و تدوین سیاست مؤثر درخصوص وضعیت پناهندگان ایران و بازگشت داوطلبانه آنان به کشورشان بود.
تقویت همکاری‌ها و کمک به کشورهای میزبان پناهندگان افغان نیز از اهداف اصلی نشست چهارجانبه بود که به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =